Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Wyjazd kolonijny przygotowują wspólnie - Kancelaria Prezydenta RP oraz Województwo Podkarpackie przy wsparciu Wojewody Podkarpackiego. Zarząd Województwa Podkarpackiego 13 lipca podjął w tej sprawie uchwałę.

Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców. Na miejscu na dzieci czeka sporo atrakcji, m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi - ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły.

Dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek pochodzą z terenów województwa podkarpackiego, które w szczególny sposób ucierpiały podczas czerwcowej i lipcowej powodzi, w tym z gmin: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut oraz miasta Jasło, jak również z miasta i gminy Kańczuga.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pierwsza ofiara czadu na Podkarpaciu w tym sezonie

PODKARPACIE. Do tragedii doszło w miejscowości Grzęska w powiecie przeworskim.

Podkarpacie

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Poszukiwane są osoby chętne do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono. 

Podkarpacie

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

PODKARPACIE. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku podpisania umowy na budowę S19 Domaradz - Krosno

PODKARPACIE. Przetarg na realizację inwestycji przeszedł pozytywnie kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Podkarpacie

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. 

Podkarpacie

Zamówił kilka ton cukru, stracił kilka tysięcy złotych

PODKARPACIE. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszusta.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Gwoźnicy Górnej zginął 81-letni motorowerzysta, z kolei w Czudcu renault śmiertelnie potrąciło 64-letnią pieszą.

Reklama