Rzeszów - Poniedziałek, 31.08.2026
Reklama

GDDKiA zabezpiecza budowę S19 Domaradz - Krosno. Jest pierwszy przetarg

Dodano: 17.07.2026 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Po rozwiązaniu umowy z Mostostalem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przystąpiła do działań związanych z robotami zabezpieczającymi teren budowy drogi ekspresowej S19 Domaradz – Krosno. Dotyczy on ułożenia nawierzchni asfaltowej na bajpasie ul. Morawskiej w Iskrzyni. Ogłoszony został pierwszy przetarg.

- Wykonanie nawierzchni asfaltowej należało do obowiązków dotychczasowego wykonawcy inwestycji, czyli firmy Mostostal Warszawa. Zadanie to nie zostało jednak zrealizowane, a objazd wykonano jedynie z kruszywa łamanego. Po rozwiązaniu umowy z wykonawcą oraz niewykonaniu przez niego tego zakresu prac, podjęliśmy decyzję o samodzielnej realizacji zadania. W tym celu ogłosiliśmy przetarg na roboty zabezpieczające obejmujące wykonanie nawierzchni asfaltowej na tymczasowym objeździe drogi gminnej - wyjaśnia Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Obecny objazd nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i utrudnia dojazd służb ratunkowych do mieszkańców. Działania GDDKiA mają poprawić bezpieczeństwo oraz ograniczyć uciążliwości związane z prowadzoną inwestycją.

Reklama

Oferty wykonawców przyjmowane będą do 20 lipca br. Po podpisaniu umowy wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 14 dni na realizację robót.

To nie jedyne działania podejmowane na odcinku S19 Domaradz – Krosno. Równolegle przygotowywane są kolejne przetargi, których celem jest zabezpieczenie terenu budowy oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg i mieszkańcom okolicznych miejscowości. W lipcu planowane jest podpisanie umowy na kontynuację monitoringu geotechnicznego osuwisk. Przed drogowcami także wyłonienie wykonawcy odpowiedzialnego za zabezpieczenie placu budowy i prawidłowe oznakowanie tymczasowych organizacji ruchu na całej inwestycji.

Przygotowywany jest również nowy przetarg na dokończenie budowy tego odcinka Via Carpatia — jego ogłoszenie zaplanowano jeszcze na przełomie sierpnia i września tego roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z busem w Widełce. Utrudnienia trwały kilka godzin

WIDEŁKA. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło w Widełce na drodze krajowej nr 9. W czołowym zderzeniu jeepa z busem ranny został kierowca osobówki,...

Podkarpacie

W niedzielę wielkie święto smaków w Górnie. Wystąpią Arka Noego i Brathanki

GÓRNO. W najbliższą niedzielę, 24 maja odbędzie się XVIII edycja Festiwalu Podkarpackich Smaków w Górnie. Organizatorzy przygotowali m.in. degustacje lokalnych produktów oraz warsztaty i atrakcje dla całych rodzin. Muzycznymi gwiazdami wydarzenia będą:...

Podkarpacie

Remont DK77 na odcinku Turbia – Agatówka. Od piątku utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu remontu drogi krajowej nr 77. Prace ruszają w piątek, 22 maja, i obejmą odcinek o długości 1,9 km – od skrzyżowania z...

Podkarpacie

Ruszył przetarg na rozbudowę DK73 między Pilznem a Brzostkiem

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała do publikacji ogłoszenie o przetargu na modernizację ponad 9-kilometrowego fragmentu DK73 Pilzno – Brzostek.

Podkarpacie

Pożar dwóch budynków w Rudce na Podkarpaciu. Spłonęły również dwa samochody [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. Policja będzie wyjaśniać przyczyny dzisiejszego pożaru budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego w miejscowości Rudka w powiecie przeworskim. Spłonęły także dwa auta osobowe. Na szczęście nie ma żadnych ofiar.

Podkarpacie

Alert IMGW! We wtorek silny wiatr na Podkarpaciu, w porywach do 75 km/h

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Uwaga, burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego regionu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Mieszkańcy muszą liczyć się z silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem oraz lokalnie gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk...

Podkarpacie

Turysta znalazł groźny niewybuch przy szlaku w Bieszczadach. Interweniowali saperzy

PODKARPACIE. Turysta wędrujący w pobliżu jednego ze szlaków w Bieszczadach natknął się na groźny niewybuch. Pocisk został zneutralizowany przez wojskowych saperów w miejscu znalezienia. Policjanci z Leska zabezpieczali trudno dostępny teren i...

Reklama