Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

IMGW ostrzega! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

Dodano: 17.01.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Dziś na Podkarpaciu spodziewany jest silny wiatr. W niektórych powiatach prognozowane są silne opady śniegu, zawieje i zamiecie.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, jaki prognozowany jest w dniu dzisiejszym na terenie województwa podkarpackiego. Prędkość wiatru osiągnie od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Najsilniejsze porywy spodziewane są przed południem.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 19:00 dla powiatów: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski oraz od godz. 10:00 do godz. 19:00 dla powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, przemyski, Przemyśl, sanocki i strzyżowski.

Dodatkowo w powiatach: bieszczadzki, jasielski, krośnieński, leski i sanocki spodziewane są intensywne opady śniegu, miejscami wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. Przybędzie od 10 do 15 cm białego puchu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Otwarto kolejną stację paliw przy podkarpackim odcinku A4

Obiekt powstał na MOP Paszczyna Północ przy A4, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Samorząd województwa uruchomił już pierwsze środki na pomoc szpitalom

PODKARPACIE. Samorząd Województwa Podkarpackiego przekaże 50 mln zł na ochronę zdrowia w związku z koronawirusem. Uruchomiono już 20 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 95 zakażonych na Podkarpaciu. Potwierdzono dwa nowe przypadki

PODKARPACIE.  Łącznie dzisiaj pojawiło się w naszym regionie 15 nowych przypadków.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [31.03.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono 13 nowych osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba wyzdrowiała. Aktualnie w województwie podkarpckim mamy łącznie 93 osoby zakażone.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Pustkowie. Nie żyje 34-letni mężczyzna

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Pustkowie, w powiecie dębickim. Kierowca renault master śmiertelnie potrącił 34-letniego pieszego.

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwie kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PODKARPACIE. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące.

Reklama