Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz lokalnie gradem.

Pierwsze ostrzeżenie obowiązuje w godz. 13:00–21:00 i dotyczy powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki. Może spaść tam od 20 do 30 mm deszczu, prędkość wiatru osiągnie nawet 70 km/h. Lokalnie prognozowany jest opad gradu.

Drugie ostrzeżenie obejmuje obszar powiatów: jarosławski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, przemyski, Przemyśl, przeworski, rzeszowski, Rzeszów, strzyżowski. W godzinach 14:00–22:00 może tam spaść do 25 mm deszczu, lokalnie również grad. Wiatr powieje z prędkością do 70 km/h.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

3 osoby ranne w wypadku w Majdanie Sieniawskim

PODKARPACIE. 19-letnia kobieta kierująca volkswagenem golfem, podczas wskręcania w lewo, nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez hondę i doprowadziła do zderzenia się pojazdów.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci podsumowali akcję "Boże Narodzenie"

PODKARPACIE. 6 wypadków, w których rannych zostało 9 osób, 21 nietrzeźwych kierowców – to bilans świątecznego weekendu na drogach podkarpacia.

Podkarpacie

Rośnie liczba 100-latków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 117 osób w województwie podkarpackim pobiera z ZUS świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat. Jest to o 22 osoby więcej, niż w sierpniu 2020 roku.

Podkarpacie

W święta więcej patroli policji na podkarpackich drogach

PODKARPACIE. W sobotę podkarpaccy policjanci rozpoczną działania pod kryptonimem „Boże Narodzenie”. Ich głównym celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących. 

Podkarpacie

30-latek postrzelony podczas polowania. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 30-letni myśliwy został postrzelony w nogę przez swojego kolegę podczas polowania. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Podkarpacie

Silny wiatr przewrócił autobus. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Autobus kursowy z 11 osobami na pokładzie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu. Ranna została jedna osoba.
 

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku budowy S19 Babica - Jawornik

​PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie ZRID.

Podkarpacie

Pijana matka wiozła autem 3-letnie dziecko

PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która przewoziła samochodem swoją 3-letnią córką. Zatrzymał ją inny kierowca. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Reklama