Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Intensywny deszcz i burze na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami oraz silnymi opadami deszczu, jakie spodziewane są w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek w województwie podkarpackim.

W poniedziałek, 2 czerwca 2025 r. od godz. 13:00 do godz. 23:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm od 35 mm, punktowo do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje na terenie całego województwa podkarpackiego.

Z kolei z poniedziałku na wtorek, od godz. 2:00 (3.06) do godz. 11:00 (3.06) obowiązuje ostrzeżenie I stopnia w związku w prognozowanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Alert dotyczy 23 powiatów: brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podsumowanie policyjnej akcji „Boże Ciało 2019”. Nikt nie zginął, zatrzymano 58 pijanych kierowców

PODKARPACIE. W tym czasie doszło do 24 wypadków, w których nikt nie zginął, 31 osób zostało rannych.

Podkarpacie

Wzrasta liczba żłobków i klubów dziecięcych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zwiększyła się również liczba miejsc i dzieci w tych placówkach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś przed godz. 12, w miejscowości Reczpol.

Podkarpacie

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień

PODKARPACIE. Pomimo reanimacji życia 50-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować.

Podkarpacie

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę

KOLBUSZOWA. Dziwne zachowane młodego mężczyzny wzbudziło czujność dzielnicowych.

Podkarpacie

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów.

Podkarpacie

Akcja „Trzeźwy poranek”: 15 tys. kontroli, 66 zatrzymań, rekordzista miał trzy promile

PODKARPACIE. Niekwestionowanym rekordzistą okazał się 57-latek z powiatu tarnobrzeskiego. Kierujący rowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Reklama