Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Jarosławska grupa „Speed” nie próżnuje. W samym październiku przyznali 228 mandatów

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
JAROSŁAW. 228 mandatów, 4 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, 9 zatrzymanych praw jazdy, 14 dowodów rejestracyjnych oraz 2 ujawnione przestępstwa - to efekt październikowych działań grupy „Speed", na terenie powiatu jarosławskiego.

Jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu. Do walki z „piratami drogowymi” wykorzystują najlepszy policyjny sprzęt. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.
Reklama
W październiku funkcjonariusze grupy „Speed” w całym powiecie jarosławskim:
 
  • skontrolowali 259 pojazdów,
  • ujawnili 295 wykroczeń drogowych, z czego 228 za przekroczenie prędkości,
  • nałożyli 228 mandatów karnych, z czego 190 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 4 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 9 praw jazd za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
  • zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili 2 przestępstwa dotyczące ruchu drogowego tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 3-latka w Grochowcach

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Grochowce, w powiecie przemyskim. 3-latek został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Kolbuszowej. Symbolicznie wbito łopaty

Zainaugurowano budowę obwodnicy Kolbuszowej. Droga ma powstać do końca września 2019 roku. Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł.

Reklama