Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Jarosławska grupa „Speed” nie próżnuje. W samym październiku przyznali 228 mandatów

Dodano:

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
JAROSŁAW. 228 mandatów, 4 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe, 9 zatrzymanych praw jazdy, 14 dowodów rejestracyjnych oraz 2 ujawnione przestępstwa - to efekt październikowych działań grupy „Speed", na terenie powiatu jarosławskiego.

Jarosławscy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” pełnią służbę na terenie całego powiatu. Do walki z „piratami drogowymi” wykorzystują najlepszy policyjny sprzęt. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach wypadków.
Reklama
W październiku funkcjonariusze grupy „Speed” w całym powiecie jarosławskim:
 
  • skontrolowali 259 pojazdów,
  • ujawnili 295 wykroczeń drogowych, z czego 228 za przekroczenie prędkości,
  • nałożyli 228 mandatów karnych, z czego 190 za przekroczenie prędkości,
  • skierowali 4 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 9 praw jazd za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
  • zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili 2 przestępstwa dotyczące ruchu drogowego tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Włożył 6 małych kotów do kartonu i pozostawił je w polach. Mężczyzna usłyszał zarzuty

PODKARPACIE. 67-letni mieszkaniec Leżajska odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ostrzeżenie obowiązuje w dniu 25.07.2023 w godz. 12:00 – 21:00.

Podkarpacie

9-latek na rowerze potrącony przez samochód. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w miejscowości Przybówka w powiecie krośnieńskim. Życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! W środę możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje od godz. 11:00 do godz. 22:00. Prognozowane są burze, miejscami z gradem. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Przeworsku. Nie żyje 73-letni pieszy

PODKARPACIE. 73-letni mężczyzna, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, został śmiertelnie potrącony przez kierującego seatem. Policja ustala szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Jeszcze więcej gondoli i atrakcji w ośrodku PKL Solina

PODKARPACIE. W ośrodku turystycznym Grupy PKL w Solinie zamontowane zostały dodatkowe gondole. Latem do dyspozycji turystów będzie ich aż 34, co wpłynie na lepszy komfort podróżujących oraz krótszy czas oczekiwania na tę...

Podkarpacie

22-latek uderzył skodą w drzewo. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 22-letni kierowca skody stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna odniósł ciężkie obrażenia i śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.

Reklama