Rzeszów - Poniedziałek, 28.07.2025
Reklama

Jest umowa na budowę ramp do odśnieżania tirów przy A4 i S19

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4. Zadanie wykona firma FUHP Leszek Kochanowicz z Raniżowa. Koszt inwestycji to 1,15 mln zł.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

Reklama

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19
• MOP Jawornik przy autostradzie A4
• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 120 dni od daty podpisania umowy – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Na Podkarpaciu 35 nowych przypadków [7.08.2020]

PODKARPACIE. Ponad 800 nowych zachorowań w kraju. Na Podkarpaciu odnotowano 35 nowych przypadków, wyzdrowiało 18 osób, 1 zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. Wracają obostrzenia w trzech powiatach na Podkarpaciu

Ministerstwo Zdrowia wprowadza restrykcje w 19 powiatach w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na Covid-19 w tych regionach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Besku. Nie żyje 71-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 ofiary śmiertelne, 33 zakażenia, 3 wyzdrowienia [6.08.2020]

PODKARPACIE. Kolejny dobowy rekord zakażeń w kraju. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w dniu dzisiejszym potwierdzono 726 nowych przypadków. 

Podkarpacie

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

PODKARPACIE. Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

Podkarpacie

Pożar w ośrodku jeździeckim w Wierzawicach. Trwa zbiórka na odbudowę ujeżdżalni

PODKARPACIE. Ponad 17 godzin trwały działania gaśnicze w ośrodku jeździeckim w Wierzowicach. Spłonęła m.in. kryta ujeżdżalnia i sprzęt rolniczy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Podkarpacie

Koronawirus. 41 zakażeń, 11 wyzdrowień na Podkarpaciu. W Rzeszowie 3 nowe przypadki [4.08.2020]

PODKARPACIE. Dziś w Polsce padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Rozpoczęła się budowa nowej elektrociepłowni w Przemyślu

PODKARPACIE. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne miasta i przyczyni się do poprawy jakości powietrza. Jej koszt to 29,4 mln złotych.

Reklama