Rzeszów - Sobota, 26.07.2025
Reklama

Jest umowa na budowę ramp do odśnieżania tirów przy A4 i S19

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4. Zadanie wykona firma FUHP Leszek Kochanowicz z Raniżowa. Koszt inwestycji to 1,15 mln zł.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

Reklama

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19
• MOP Jawornik przy autostradzie A4
• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 120 dni od daty podpisania umowy – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, 14 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [21.04.2020]

PODKARPACIE. Dziś odnotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedno dziecko. Kolejne14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. 7 samochodów trafi do stacji sanitarno-epidemiologicznych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Są już samochody, które będą wsparciem dla sanepidu w walce z koronawirusem.

Podkarpacie

Kradł słupki ze znaków drogowych. "Były mu potrzebne do zrobienia regałów"

Policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który jest podejrzany o kradzież słupków znaków drogowych. Wartość skradzionych elementów wyceniono na 10 tys. zł.

Podkarpacie

Zmalała liczba ludności na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki, 9 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [20.04.2020]

Nowe przypadki to 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku z terenu miasta Rzeszowa, wszyscy w ścisłej izolacji.

Podkarpacie

W Łańcucie utworzono pierwsze izolatorium na Podkarpaciu

W pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie powstało tzw. izolatorium. To pierwszy tego typu obiekt w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

"Podkarpacka Traveltanna" - ruszyła internetowa akcja promująca nasze atrakcje turystyczne

PODKARPACIE. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wystartowała z internetowymi transmisjami na żywo.

Podkarpacie

Rowerzysta wjechał wprost pod ciężarówkę. Zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Dębicy. W zderzeniu z samochodem ciężarowym zginął rowerzysta. Na miejscu pracuje Policja. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Reklama