Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

Jest umowa na budowę ramp do odśnieżania tirów przy A4 i S19

Dodano: 10.07.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę ramp do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4. Zadanie wykona firma FUHP Leszek Kochanowicz z Raniżowa. Koszt inwestycji to 1,15 mln zł.

Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

Reklama

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19
• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19
• MOP Jawornik przy autostradzie A4
• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 120 dni od daty podpisania umowy – informuje Joanna Rarus, rzecznik prasowy GDDKiA.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW! Upały na Podkarpaciu, nawet 35 stopni Celsjusza

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Grupa SPEED w akcji. Motocyklista pędził ponad 170 km/h w terenie zabudowanym

PODKARPACIE. Trzech motocyklistów zostało ukaranych wysokimi mandatami za szybką jazdę. Jeden z nich pędził aż 179 km/h w terenie zabudowanym.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 300 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły wczoraj nad regionem. Odnotowano 325 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Utonął 59-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 na Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie. Utonął 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na A4. Nie żyje 42-latek z Rzeszowa

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Mirocin, w powiecie przeworskim. 42-letni motocyklista uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Podkarpacie

Polregio zawiesza kilka pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W okresie wakacyjnym nastąpi czasowe zawieszenie kursowania kilku pociągów Polregio S.A. na trasach regionu. Powód: brak maszynistów.

Reklama