Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

Jest ZRID dla odcinka S19 Dukla – Barwinek

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności dla budowy odcinka drogi ekspresowej S19 między Duklą a granicą państwa w Barwinku. Odcinek liczy ponad 18 km. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 1,5 mld zł jest firma Polaqua. Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2027 r.

Decyzja ZRID wyznacza granice terenu przeznaczonego pod inwestycję i rozpoczyna procedurę odszkodowawczą za przejmowane nieruchomości. Wysokość odszkodowań ustalą niezależni rzeczoznawcy majątkowi powołani przez Wojewodę Podkarpackiego. Właściciele otrzymają wypłaty od GDDKiA w ciągu 14 dni od uprawomocnienia się decyzji odszkodowawczej.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Projektuj i buduj”. Po przekazaniu placu budowy wykonawca przeprowadzi inwentaryzacje: geodezyjną, przyrodniczą, dróg publicznych i obiektów kubaturowych, a także rozpoznania saperskie i środowiskowe.

Reklama

Na odcinku powstanie węzeł Barwinek zlokalizowany w miejscu połączenia drogi ekspresowej S19 z istniejącą DK19. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie: 15 estakad, z których najdłuższa będzie miała aż 1100 m długości i rozpięta będzie nad doliną na filarach o wysokości ok. 27 m od poziomu terenu, siedem mostów, cztery wiadukty drogowe, pięć przejść dla zwierząt oraz szereg obiektów w ciągu poprzecznych oraz dodatkowych jezdni.

Droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD i ochrony środowiska, przebudowane zostaną drogi poprzeczne, cieki oraz infrastruktura techniczna. Powstaną także cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.

Projekt współfinansowany jest w ramach instrumentu Łącząc Europę (CEF 2) w ramach umowy GDDKiA z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (CINEA). Dofinansowanie wynosi 85 proc., czyli 326,161 490 mln euro.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 141 zakażeń, 61 wyzdrowień, 3 zgony [4.10.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 218 nowych przypadków [2.10.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim padł kolejny rekord dobowej liczby zakażeń. Dziś potwierdzono 218 nowych przypadków – to największa liczba od początku pandemii. 

Podkarpacie

Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

PODKARPACIE. 3 października rozpoczyna się XII Charytatywnej Aukcji Obrazóworganizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Aukcja potrwa do 10 października 2020.

Podkarpacie

Koronawirus. 107 nowych przypadków na Podkarpaciu. 43 osoby wyzdrowiały, 4 zmarły [1.10.2020]

PODKARPACIE. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Jeżowem. Pijany kierowca stracił panowanie nad autem. 53-letni pasażer zginął na miejscu

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku, do jakiego doszło w Jeżowem. Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wypadku zginął 53-letni pasażer.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu aktywowano już ponad 42 tys. bonów turystycznych

PODKARPACIE. Największą liczbę bonów aktywowano w Rzeszowie – ponad 6 tys.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń na Podkarpaciu. 115 nowych przypadków [29.09.2020]

PODKARPACIE. Dzisiaj w województwie podkarpackim potwierdzono 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. To największa dobowa liczba zakażeń od początku pandemii. Kolejne 58 osób wyzdrowiało. 3 osoby zmarły.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja ma nowe radiowozy

4 nowe pojazdy trafią do komend Policji na Podkarpaciu. 

Reklama