Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Karetka z pacjentem nie mogła dojechać na podjazd SOR-u, bo przejazd zablokował inny pojazd

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
ŁAŃCUT. Pojazd transportu sanitarnego uniemożliwił wjazd karetce z pacjentem w środku. Sprawę bada prokuratora. Postępowanie dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku prowadzi postępowanie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu w dniu 7 lipca 2019 r. pacjenta Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez blokowanie dojazdu karetki pogotowia ratunkowego ze wskazanym pacjentem na podjazd Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ w Leżajsku przez osobę na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 kk.

Z treści złożonego zawiadomienia i dołączonych do niego dokumentów wynika, że zespoły ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie nie miały zapewnionego właściwego dostępu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Leżajsku.
Reklama
Podjazd na SOR był blokowany przez pojazdy taboru transportu sanitarnego wyżej wymienionego szpitala, co mogło narazić w dniu 7 lipca 2019 r. pacjenta przywiezionego przez karetkę pogotowia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu weryfikację informacji wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie, w tym związane z zabezpieczeniem dokumentacji lekarskiej pacjenta przywiezionego na SOR oraz przesłuchaniem w charakterze świadków osób mających wiadomości w tej sprawie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

RZESZÓW. W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%.

Podkarpacie

Tir najechał na tył busa w Niebylcu. Utrudnienia trwały cztery godziny

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Niebylcu.

Podkarpacie

Ok. 200 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem

PODKARPACIE. Pomimo silnych wiatrów, w nocy z 9 na 10 lutego, nikt nie odniósł obrażeń.

Podkarpacie

Zakładał swojej babci sznur na szyję. Teraz za znęcanie się nad nią grozi mu 8 lat więzienia

PODKARPACIE. Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą starszą, nieporadną, kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zwłoki kobiety znalezione w stawie. Ciało zauważył przechodzień

PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratury pracują na miejscu znalezienia zwłok kobiety.

Podkarpacie

Zderzenie tira z samochodem dostawczym. Dwie osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące fordem transitem.

Podkarpacie

Otwarto nową strzelnice. Przysłuży się straży granicznej

PRZEMYŚL. 6 lutego w komendzie Bieszczadzkiego oddziału SG w Przemyślu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Reklama