Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Kierowca miał ponad 3 promile. Wiózł dwójkę dzieci i pijaną pasażerkę

Dodano: 12.02.2019 r.

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
TARNOBRZEG. Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy volkswagena polo. Alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca jechał z dwójką dzieci i pijaną pasażerką. Matka za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

W niedzielne popołudnie, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Jego kierowca i pasażerka jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewozili też dwoje małych dzieci bez wymaganych fotelików. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega kierujący polo jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 3,09 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał się policjantom, że wcześniej pił piwo, a teraz jedzie na cmentarz.
Reklama
Na przejażdżkę kierowca zabrał jeszcze kobietę i dwójkę dzieci w wieku 4 i 5 lat. Kobieta trzymała na kolanach 4-letnią córkę, z tyłu siedziała 5-latka, która jechała bez wymaganego fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33- letniej kobiety. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w jej organizmie. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Pojazd został zabezpieczony na jednym z parkingów. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 120 interwencji podkarpackich strażaków w święta

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podsumowali świąteczny okres. W trakcie trzech dni interweniowali 121 razy.

Podkarpacie

Fragment drogi karpackiej oddany do ruchu. "Niezwykle ważny odcinek"

​PODKARPACIE. Wyremontowany 9-kilometrowy odcinek DW nr 993 z Nowego Żmigrodu do Pielgrzymki w pow. jasielskim został oddany do ruchu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony [23.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 547 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejnych 748 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Podkarpackie uczelnie otrzymają ponad 17 mln zł na realizację projektów. PCI ogłosiło wyniki naboru

PODKARPACIE. Wybrano najlepsze projekty w ramach III edycji programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 570 zakażeń, zmarły 63 osoby [22.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 576 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejne 353 osoby wyzdrowiały. Ostatniej doby odnotowano 63 zgony w wyniku zakażenia koronawirusem, z czego 49 osób miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 450 nowych zakażeń, zmarło 14 osób [21.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 458 nowych przypadków zakażeń COVID-19. Kolejnych 707 osób wyzdrowiało. Zmarło 14 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [20.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 264 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejnych 918 osób wyzdrowiało. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

W Solinie zamontowano linę kolei gondolowej. Pomógł specjalistyczny dron

PODKARPACIE. W Solinie ukończono kolejny etap inwestycji realizowanej przez Polskie Koleje Linowe. Nad zaporą trwa budowa kolei gondolowej i wieży widokowej, podczas której zastosowano nowatorską technologię przy rozciąganiu liny kolei.

Reklama