Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Kierowca miał ponad 3 promile. Wiózł dwójkę dzieci i pijaną pasażerkę

Dodano: 12.02.2019 r.

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
TARNOBRZEG. Policjanci ruchu drogowego udaremnili jazdę kierowcy volkswagena polo. Alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca jechał z dwójką dzieci i pijaną pasażerką. Matka za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

W niedzielne popołudnie, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. Jego kierowca i pasażerka jechali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewozili też dwoje małych dzieci bez wymaganych fotelików. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Podczas prowadzonej kontroli okazało się, że 31-letni mieszkaniec Tarnobrzega kierujący polo jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało 3,09 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał się policjantom, że wcześniej pił piwo, a teraz jedzie na cmentarz.
Reklama
Na przejażdżkę kierowca zabrał jeszcze kobietę i dwójkę dzieci w wieku 4 i 5 lat. Kobieta trzymała na kolanach 4-letnią córkę, z tyłu siedziała 5-latka, która jechała bez wymaganego fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 33- letniej kobiety. Badanie wykazało 1,42 promila alkoholu w jej organizmie. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny.

Pojazd został zabezpieczony na jednym z parkingów. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a nawet kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

PODKARPACIE. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Podkarpacie

Kolejny krok w kierunku podpisania umowy na budowę S19 Domaradz - Krosno

PODKARPACIE. Przetarg na realizację inwestycji przeszedł pozytywnie kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Podkarpacie

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. 

Podkarpacie

Zamówił kilka ton cukru, stracił kilka tysięcy złotych

PODKARPACIE. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszusta.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Gwoźnicy Górnej zginął 81-letni motorowerzysta, z kolei w Czudcu renault śmiertelnie potrąciło 64-letnią pieszą.

Podkarpacie

Wypadek w Samoklęskach. Traktor rozpadł się na dwie części, 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci kontrolowali pieszych. Ujawnili 250 wykroczeń

PODKARPACIE. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to najczęstsze wykroczenie jakiego dopuszczali się piesi podczas wczorajszych działań podkarpackiej policji pod hasłem „Widoczny pieszy”.

Reklama