Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

Dodano: 22.02.2022 r.

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizacje kolejnych inwestycji w województwie podkarpackim w ramach rządowego programu przystankowego. Ich wartość to ponad 12,5 mln zł.

Dodatkowy przystanek powstanie w Przemyślu przy ul. Lwowskiej, obok centrum handlowego. Peron będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Pojawią się na nim ułatwienia i udogodnienia dla osób  z ograniczonymi możliwościami poruszania się oraz dla podróżnych niewidomych i niedowidzących.

Na stacji w Medyce pojawi się nowy peron, który ułatwi podróżnym dostęp do pociągu. Obiekt znajdzie się w dogodniejszej dla mieszkańców lokalizacji - ok. 500 m w kierunku Przemyśla. Standard przystanku będzie odpowiadał oczekiwaniom wszystkich podróżnych – podobnie jak nowy przystanek w Przemyślu. 

W Żurawicy dostęp do kolei ułatwi przejście pod torami oraz pochylnia, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo pasażerów kolei oraz dostępność osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zaplanowano także system ścieżek dotykowych i pasów ostrzegawczych oraz oznakowanie w alfabecie  Braille’a dla osób niewidomych i słabo widzących.
Reklama
Inwestycje mają być gotowe w trzecim kwartale 2023 r. 

– Prace, które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają w Przemyślu, Medyce i Żurawicy ułatwią podróżnym dostęp do kolei regionalnej i międzywojewódzkiej. Zwiększy się również bezpieczeństwo w drodze do pociągów. Inwestycje w województwie podkarpackim są realizowane z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, który w całej Polsce obejmuje ponad 350 lokalizacji – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Nowosielcu. Nie żyje 82- letni mężczyzna, ranny 6 latek

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Nowosielec w powiecie niżańskim. Kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i najechał na 6-letnie dziecko. Chłopiec trafił do szpitala. Mężczyzna kierujący samochodem, pomimo pomocy...

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz na Podkarpaciu, nawet - 20 stopni

ODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Podkarpacia w związku z prognozowanym silnym mrozem, który spodziewany jest w czasie weekendu. W niektórych rejonach województwa temperatura w nocy może...

Podkarpacie

Zderzenie autobusu z osobówką w Sanoku

SANOK. Na ulicy Staszica w Sanoku doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z osobowym oplem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19. Droga w kierunku Lublina zablokowana

PODKARPACIE. Na odcinku drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Zdziary , a węzłem Lasy Janowskie ciężarówka wypadła z drogi i wjechała do rowu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w miejscowości Równe. Nie żyje 40-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 40-letni kierowca mercedesa zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć z auta zakleszczonego mężczyznę. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Ponad 12 kilometrów będzie miała obwodnica Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał decyzję środowiskową dla inwestycji.

Podkarpacie

Oddano do ruchu 20 km drogi ekspresowej S19

PODKARPACIE. Tuż przed świętami, do użytku kierowców oddano dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Krosno – Miejsce Piastowe oraz Miejsce Piastowe – Dukla. To w sumie ponad 20 km nowej trasy.

Podkarpacie

Cztery osoby ranne w wypadku w Orzechówce

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają brzozowscy policjanci.

Reklama