Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

Dodano:

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK
PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizacje kolejnych inwestycji w województwie podkarpackim w ramach rządowego programu przystankowego. Ich wartość to ponad 12,5 mln zł.

Dodatkowy przystanek powstanie w Przemyślu przy ul. Lwowskiej, obok centrum handlowego. Peron będzie wyposażony w wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Pojawią się na nim ułatwienia i udogodnienia dla osób  z ograniczonymi możliwościami poruszania się oraz dla podróżnych niewidomych i niedowidzących.

Na stacji w Medyce pojawi się nowy peron, który ułatwi podróżnym dostęp do pociągu. Obiekt znajdzie się w dogodniejszej dla mieszkańców lokalizacji - ok. 500 m w kierunku Przemyśla. Standard przystanku będzie odpowiadał oczekiwaniom wszystkich podróżnych – podobnie jak nowy przystanek w Przemyślu. 

W Żurawicy dostęp do kolei ułatwi przejście pod torami oraz pochylnia, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo pasażerów kolei oraz dostępność osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zaplanowano także system ścieżek dotykowych i pasów ostrzegawczych oraz oznakowanie w alfabecie  Braille’a dla osób niewidomych i słabo widzących.
Reklama
Inwestycje mają być gotowe w trzecim kwartale 2023 r. 

– Prace, które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają w Przemyślu, Medyce i Żurawicy ułatwią podróżnym dostęp do kolei regionalnej i międzywojewódzkiej. Zwiększy się również bezpieczeństwo w drodze do pociągów. Inwestycje w województwie podkarpackim są realizowane z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, który w całej Polsce obejmuje ponad 350 lokalizacji – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na Podkarpaciu. Policjanci skontrolowali ponad 23 tys. kierowców

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Podczas dwóch dni skontrolowano ponad 23 tys. kierujących. 30 z nich wsiadło z kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Dobiega końca dwumiesięczna przerwa w zwiedzaniu Muzeum - Zamku w Łańcucie, która spowodowana była pracami porządkowymi i konserwatorskimi. W najbliższą środę, 1 lutego oficjalnie rozpocznie się nowy sezon turystyczny.

Podkarpacie

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.

Podkarpacie

Transport ostatnich części maszyny TBM

​PODKARPACIE. Do końca stycznia na placu budowy w Babicy powinny być już wszystkie elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku S19 Rzeszów - Babica.

Podkarpacie

Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Blisko 200 interwencji strażaków

​PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Wczoraj było to 198 interwencji. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Narolu. W środku znaleziono ciało kobiety

PODKARPACIE. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło dziś w Narolu w powiecie lubaczowskim. W budynku znaleziono ciało kobiety.

Podkarpacie

Ceremonia otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

​PODKARPACIE. Około 1750 uczestników weźmie udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawodnicy będą rywalizować w dziewięciu miejscowościach, w tym w sześciu na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Silny wiatr na Podkarpaciu. Blisko 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Połamane drzewa, zerwane dachy – to skutki silnie wiejącego wiatru w województwie podkarpackim.

Reklama