Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

Dodano:

fot. NFZ
fot. NFZ
PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Uruchomiono kolejne punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W województwie podkarpackim działa ich łącznie 11. Zlokalizowane są przy szpitalach. Miejsca te przeznaczone są dla osób w kwarantannie, które mogą wykonać bezpłatnie badanie nie wysiadając z samochodu.  Testy przeprowadzane są w 12 dobie kwarantanny, a o badaniach przypomina system SMS w 11 dniu.
 
„Wykonanie takiego testu jest dobrowolne. Osoba, która chce wykonać taki test musi posiadać prywatny samochód, którym dojedzie do mobilnego punktu pobrań. Sanepid nie przyjedzie do takiej osoby, w celu wykonania testu. Konieczne jest również zabranie dowodu osobistego. Osoba, która będzie chciała wykonać taki test, musi skontaktować się ze swoim sanepidem, aby ten odnotował, że osoba przebywająca na kwarantannie opuściła miejsce odbywania kwarantanny w celu wykonania testu.” – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
 
Poniżej wykaz punktów i godziny wykonywania badań.
 
- Szpital Specjalistyczny w Jaśle (9.00-11.00)
- Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu (7:30-9:30)
- Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (10.00-13.00)
Reklama
- Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (10.00-13.30)
- Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, (10.00-12.00)
- Centrum Medyczne w Łańcucie (9:00-11:00)
- Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie (8.00-10.00)
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku (11:00-13:00)
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku (7:00-9:00)
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie (godziny badań 15:00-17:00)
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku (godziny badań 9:00-11:00)
 
Wynik badań będzie można sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta. Informację o wyniku przekaże również laboratorium.
 
W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić pacjenta z kwarantanny.
 
Badanie jest bezpłatne dla pacjenta, jego koszt finansuje NFZ.
 
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił również całodobową, bezpłatną infolinię dla osób w kwarantannie - 800 190 590.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zaginął 43-letni mieszkaniec Przeworska. Jego zwłoki wyłowiono z rzeki

PODKARPACIE. 31 maja funkcjonariusz wydziału kryminalnego odnalazł w wodzie zwłoki. 

Podkarpacie

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Podkarpacie

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Podkarpacie

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci.

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Podkarpacie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło...

Reklama