Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Kolejne zatrzymania policyjnej grupy „Speed”. W ubiegłym tygodniu nałożono 43 mandaty

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Od tegorocznych wakacji na terenie powiatu dębickiego działa grupa „Speed”. Wyniki pracy policjantów wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców zagrażających bezpieczeństwu.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed" na terenie naszego powiatu działają od lipca. Nazwa grupy wskazuje, jakie zadania postawiono przed policjantami. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.
Reklama
Zgodnie z danymi, jakie podaje KPP Dębica, w trakcie ubiegłego tygodnia skontrolowano 59 pojazdów, ujawniono 68 wykroczeń, z czego 44 przypadki były związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W tym czasie nałożono również 43 mandaty, z czego 31 za nadmierną prędkość, zaś w jednym przypadku policjanci zmuszeni były skierować wniosek o ukaranie za wykroczenia drogowe.

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu z prawem jazdy musiało  "pożegnać" się dwóch kierowców, którzy poruszali się z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: KPP Dębica
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Centra opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych z Rzeszowa i Podkarpacia

PODKARPACIE. Na terenie dziewięciu podkarpackich miejscowości powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Jeden z obiektów znajdzie się w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 418 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1100 nowych zakażeń, duża liczba zgonów [26.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 56 osób (49 miało choroby współistniejące).

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [25.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1229 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – najwięcej od 3 kwietnia br. 

Podkarpacie

Ponad 1000 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 14 osób [24.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1058 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Widełce. Nie żyje 79-letnia kobieta

PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Widełce.

Podkarpacie

Pijany na autostradzie A4. Uszkodzone barierki i dwa auta

PODKARPACIE. Dwa uszkodzone samochody i 15 zniszczonych barierek energochłonnych to bilans jazdy autostradą A4 pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna odpowie też za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień i pomimo sądowego zakazu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 876 zakażeń, 20 zgonów [23.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 876 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 728 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 20 osób, w tym 19 z nich miało...

Reklama