Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Kolejne zatrzymania policyjnej grupy „Speed”. W ubiegłym tygodniu nałożono 43 mandaty

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Od tegorocznych wakacji na terenie powiatu dębickiego działa grupa „Speed”. Wyniki pracy policjantów wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców zagrażających bezpieczeństwu.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed" na terenie naszego powiatu działają od lipca. Nazwa grupy wskazuje, jakie zadania postawiono przed policjantami. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.
Reklama
Zgodnie z danymi, jakie podaje KPP Dębica, w trakcie ubiegłego tygodnia skontrolowano 59 pojazdów, ujawniono 68 wykroczeń, z czego 44 przypadki były związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W tym czasie nałożono również 43 mandaty, z czego 31 za nadmierną prędkość, zaś w jednym przypadku policjanci zmuszeni były skierować wniosek o ukaranie za wykroczenia drogowe.

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu z prawem jazdy musiało  "pożegnać" się dwóch kierowców, którzy poruszali się z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: KPP Dębica
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Podkarpacie

Efekty "trzeźwego poranka" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas akcji „trzeźwy poranek” podkarpaccy policjanci zatrzymali dziś 38 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.10.2021]

​PODKARPACIE. Mamy 67 nowych, potwierdzonych zakażeń COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 89 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Pustkowie

PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Pustkowie, w powiecie dębickim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym śmierć na miejscu poniósł kierowca jednośladu.

Podkarpacie

Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. Zablokowana droga krajowa nr 28

JASŁO. Jasielscy strażacy ewakuowali wczoraj mieszkańców bloku wielorodzinnego w Jaśle, przy ul. Metzgera. Sytuacja ma związek z zagrożeniem zawalenia się budynku. Ulica Metzgera jest obecnie nieprzejezdna.

Reklama