Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Kolejne zatrzymania policyjnej grupy „Speed”. W ubiegłym tygodniu nałożono 43 mandaty

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Od tegorocznych wakacji na terenie powiatu dębickiego działa grupa „Speed”. Wyniki pracy policjantów wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców zagrażających bezpieczeństwu.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed" na terenie naszego powiatu działają od lipca. Nazwa grupy wskazuje, jakie zadania postawiono przed policjantami. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.
Reklama
Zgodnie z danymi, jakie podaje KPP Dębica, w trakcie ubiegłego tygodnia skontrolowano 59 pojazdów, ujawniono 68 wykroczeń, z czego 44 przypadki były związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W tym czasie nałożono również 43 mandaty, z czego 31 za nadmierną prędkość, zaś w jednym przypadku policjanci zmuszeni były skierować wniosek o ukaranie za wykroczenia drogowe.

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu z prawem jazdy musiało  "pożegnać" się dwóch kierowców, którzy poruszali się z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: KPP Dębica
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie

PODKARPACIE. W piątek prezydent gościł w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, a w sobotę spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku.

Podkarpacie

Wstrzymano ruch kolejowy na odcinku Nisko - Rudnik nad Sanem [AKTUALIZACJA]

Ciężarówka uszkodziła sieć trakcyjną. Trwa usuwanie awarii. 

Podkarpacie

Koronawirus. Zmarły dwie osoby. Brak nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W weekend w województwie podkarpackim potwierdzono tylko 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Niestety dwie kolejne osoby zmarły.
 

Podkarpacie

Przejście graniczne w Medyce otwarte dla pieszych

PODKARPACIE. Piesi mogą przekraczać granicę z Ukrainą na przejściu w Medyce. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na torach. Nie żyje starszy mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło kilka godzin temu w Głuchowie koło Łańcuta. 

Podkarpacie

Gigantyczne wsparcie dla szpitala w Łańcucie

PODKARPACIE. Kombinezony ochronne o wartości ponad 1,7 mln zł trafiły do szpitala w Łańcucie. Zakupiła je ropczycka spółka, a Urząd Marszałkowski zorganizował dostawę.

Podkarpacie

Kolejna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. 1 nowe zakażenie, 7 wyzdrowień [14.05.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarła 90-letnia kobieta. Miała choroby współistniejące.  

Podkarpacie

POLREGIO przywraca kursy zawieszonych pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pociągi POLREGIO będą kursowały częściej, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Reklama