Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Kolejne zatrzymania policyjnej grupy „Speed”. W ubiegłym tygodniu nałożono 43 mandaty

Dodano:

fot. KPP Dębica
fot. KPP Dębica
PODKARPACIE. Od tegorocznych wakacji na terenie powiatu dębickiego działa grupa „Speed”. Wyniki pracy policjantów wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców zagrażających bezpieczeństwu.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "Speed" na terenie naszego powiatu działają od lipca. Nazwa grupy wskazuje, jakie zadania postawiono przed policjantami. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do panujących warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nieopanowania pojazdu, a w konsekwencji spowodowania wypadku. W istotny sposób wpływa ona także na rozmiar obrażeń uczestniczących w zdarzeniu osób.
Reklama
Zgodnie z danymi, jakie podaje KPP Dębica, w trakcie ubiegłego tygodnia skontrolowano 59 pojazdów, ujawniono 68 wykroczeń, z czego 44 przypadki były związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

W tym czasie nałożono również 43 mandaty, z czego 31 za nadmierną prędkość, zaś w jednym przypadku policjanci zmuszeni były skierować wniosek o ukaranie za wykroczenia drogowe.

Dodatkowo w ubiegłym tygodniu z prawem jazdy musiało  "pożegnać" się dwóch kierowców, którzy poruszali się z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Źródło: KPP Dębica
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

"Historia zapisana w drzewach". Święto Parku w Łańcucie

LAŃCUT. Muzeum-Zamku w Łańcucie zaprasza na historyczny piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne Święto Parku odbędzie się pod hasłem „Historia zapisana w drzewach”.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 71-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano na łańcuckim odcinku autostrady A4, w kierunku Przeworska.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta

PODKARPACIE. W miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim ciężarówka potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzył się z cysterną. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Podkarpacie

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 21 września do 3 października 2023 r.22 na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny deszcz z burzami

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego deszczu z towarzyszącymi mu burzami, jaki prognozowany jest w południowej części województwa podkarpackiego.

Reklama