Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Kolejny przetarg na przygotowanie rozbudowy DK28 Długie - Sanok

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy DK28 Długie – Sanok. Poprzedni został unieważniony, ponieważ oferty przekraczały założony budżet.

Nowa inwestycja połączy obwodnicę Sanoka i obwodnicę Miejsca Piastowego. Dzięki niej skróci się czas dojazdu w Bieszczady, a Sanok i cały subregion bieszczadzki zyskają bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S19.

Ogłoszony przetarg dotyczy prac przygotowawczych, które rozpoczynają cykl realizacji tej inwestycji drogowej. Ten etap obejmuje m.in. ustalenie korytarza drogi, analizę, gdzie i dlaczego będzie budowana nowa droga albo gdzie na pewno nie może być budowana, ponieważ miałaby negatywny wpływ na otoczenie.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU).

Docelowo inwestycja na DK28 będzie polegała na budowie nowego odcinka drogi o długości ok. 6 km omijającego miejscowości Długie, Pisarowce i Nowosielce oraz rozbudowie istniejącej DK28 na długości ok. 2 km, w miejscowościach Czerteż i Zabłotce.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 23 września br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Do szpitala w Łańcucie trafiły respiratory od podkarpackich strażaków

Kolejna pomoc dla łańcuckiego szpitala, tym razem od podkarpackich strażaków.

Podkarpacie

Uderzyła motocyklem w przystanek. Mimo reanimacji zmarła

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwie kolejne ofiary śmiertelne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PODKARPACIE. To kobieta lat 32 i mężczyzna lat 80. Osoby miały choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [29.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Już 76 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. 

Podkarpacie

Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor pochodził z Dębicy

W niedzielę, 29 marca 2020 r. w wieku 86-lat odszedł Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny, pochodzący z Dębicy.

Podkarpacie

62 przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. To starszy mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który aktualnie jest hospitalizowany.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [27.03.2020 r.]

PODKARPACIE. 61 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Reklama