Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Kolizja na obwodnicy Mielca. Uszkodzonych 5 aut, sprawca był pijany

Dodano: 19.03.2026 r. / Redakcja

Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu
Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu

MIELEC. Pijany 63-latek doprowadził do kolizji z udziałem 5 samochodów na mieleckiej obwodnicy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi m.in. kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 985 (obwodnica Mielca). Policjanci mieleckiej drogówki ustali wstępnie, że 63-letni kierowca seata, jadąc w kierunku Połańca, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Następnie pojazd uderzył w skodę, a ta została zepchnięta do przydrożnego rowu.

- Sprawca nie zatrzymał się jednak i kontynuował jazdę, poruszając się lewym pasem jezdni wprost na nadjeżdżające pojazdy. Tam uderzył w naroże samochodu ciężarowego. Ostatecznie, po gwałtownym powrocie na prawy pas, najechał na tył toyoty z przyczepką - poinformowała podkom. Bernadetta Krawczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Reklama

Po tej serii zdarzeń, uszkodzenia Seata były na tyle poważne, że kierowca nie mógł kontynuować jazdy.  Jak informuje mielecka Policja, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu, nikt nie ucierpiał.

Po zatrzymaniu 63-letniego kierowcy, policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań.

- Teraz 63-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia podkom. Bernadetta Krawczyk.

Źródło: KPP w Mielcu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Podkarpacie

Podkarpacie objęte ostrzeżeniem meteorologicznym. Będą zawieje i zamiecie śnieżne

PODKARPACIE. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 85 %

Podkarpacie

Dachowanie busa w Bieszczadach. Przewoził 11 pasażerów

PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Buk. Dachował tam bus, w którym podróżowało jedenaścioro turystów.

Reklama