Rzeszów - Niedziela, 21.06.2026
Reklama

Kolizja na obwodnicy Mielca. Uszkodzonych 5 aut, sprawca był pijany

Dodano: 19.03.2026 r. / Redakcja

Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu
Kolzja 5 samochodów na obwodnicy Mielca / fot. KPP w Mielcu

MIELEC. Pijany 63-latek doprowadził do kolizji z udziałem 5 samochodów na mieleckiej obwodnicy. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi m.in. kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 985 (obwodnica Mielca). Policjanci mieleckiej drogówki ustali wstępnie, że 63-letni kierowca seata, jadąc w kierunku Połańca, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem. Następnie pojazd uderzył w skodę, a ta została zepchnięta do przydrożnego rowu.

- Sprawca nie zatrzymał się jednak i kontynuował jazdę, poruszając się lewym pasem jezdni wprost na nadjeżdżające pojazdy. Tam uderzył w naroże samochodu ciężarowego. Ostatecznie, po gwałtownym powrocie na prawy pas, najechał na tył toyoty z przyczepką - poinformowała podkom. Bernadetta Krawczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Reklama

Po tej serii zdarzeń, uszkodzenia Seata były na tyle poważne, że kierowca nie mógł kontynuować jazdy.  Jak informuje mielecka Policja, w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu, nikt nie ucierpiał.

Po zatrzymaniu 63-letniego kierowcy, policjanci przebadali go alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań.

- Teraz 63-latek odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia podkom. Bernadetta Krawczyk.

Źródło: KPP w Mielcu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

61-latek z Rzeszowa zasłabł za kierownicą i uderzył w lampę. Nie żyje

JAROSŁAW. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu w Jarosławiu.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy S19 Krosno - Miejsce Piastowe

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę (ZRID) ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Krosno i Miejsce Piastowe.

Podkarpacie

Zderzenie quada z osobówką. 1 osoba w szpitalu

PODKARPCIE. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Okonin powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Podkarpacie

Dziesiątki interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPCIE. Połamane drzewa, zalane piwnice, uszkodzone dachy – to skutki silnego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu w województwie podkarpackim. Na szczęście nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci podsumowali akcję "Trzeźwość"

PODKARPACIE. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 20 tys. kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 33 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW-PIB  wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Urządzili sobie rajd na boisku szkolnym. Straty oszacowano na 7 tys. zł

PODKARPACIE. Sprawcy odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Reklama