Rzeszów - Czwartek, 12.03.2026
Reklama

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

Dodano: 16.10.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 15 października br. około godz. 8:00 na parkingu jednego z przedszkoli w miejscowości Radymno, w powiecie jarosławskim. Kobieta kierująca seatem, w którym siedziała również jej 5-letnia córka, podczas parkowania, uderzyła w znajdujący się przed nią samochód. W uderzonym przez nią pojeździe znajdował się funkcjonariusz Komisariatu Policji w Radymnie, mł. asp. Łukasz Mróz. Był w czasie wolnym od służby. Policjant wysiadł z samochodu i podszedł do kobiety, która także opuściła pojazd. Podejrzenie funkcjonariusza wzbudziła zaburzona równowaga kobiety oraz unoszący się zapach alkoholu.

Reklama

Policjant o swoich przypuszczeniach powiadomił dyżurnego. Aby uniknąć stresującej sytuacji dla 5-letniej dziewczynki, pomógł kobiecie odprowadzić córkę do przedszkola. Kiedy wrócili na parking, czekali tam już wcześniej poinformowani o tym zdarzeniu funkcjonariusze policji. Sprawdzili stan trzeźwości kierującej seatem. Okazało się, że kobieta ma 3,04 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy.

34-letnia mieszkanka gminy Radymno wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W święta więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. 14 nowych przystanków i szybka kolej na lotnisko w Jasionce

PODKARPACIE. Postępują prace PKP Polskich Linii kolejowych S.A. przy realizacji inwestycji w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Babicy. Ciężarówka potrąciła pieszego

PODKARPACIE. Dziś w nocy w Babicy, kierowca ciężarowej scani potrącił mężczyznę. Niestety życia pieszego nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Przemyślu powstanie dodatkowy przystanek, w Medyce nowy peron, a w Żurawicy przejście podziemne.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Małówce. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 42-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Małówka w powiecie strzyżowskim. Zderzyły się tam ford transit i toyota auris.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Największe ogólnopolskie bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" już za nami

W bezpłatnych zajęciach 12. już edycji wydarzenia wzięło udział ponad 35 000 osób.

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na Podkarpaciu: ponad 35 tys. kontroli, 62 zatrzymania

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 62 kierujących, którzy wsiedli za kółko, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy weekend". W ciągu trzech dni skontrolowano ponad 35 tys. kierowców.

Reklama