Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

Dodano: 10.09.2025 r. / Redakcja

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony wojewoda Teresa Kubas-Hul zwołała dziś rano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

W nocy z wtorku na środę (9/10 września) polską przestrzeń powietrzną naruszyły rosyjskie drony. „Wszystkie obiekty zostały skutecznie zneutralizowane przez wojsko poza terenem województwa podkarpackiego. Na Podkarpaciu nie odnotowano żadnych incydentów ani zagrożeń dla mieszkańców” – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Przez pewien czas wstrzymany był ruch na lotnisku Rzeszów–Jasionka, które od godziny 8:00 działa już bez zakłóceń.

Podczas posiedzenia zespołu kryzysowego omówiono bieżącą sytuację i wydano rekomendacje dla służb, m.in. Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska.

Reklama

Na briefingu wojewoda podkreśliła, że sytuacja w regionie jest stale monitorowana. Dodała, że pozostaje w bezpośrednim kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Marcinem Kierwińskim, a także z kierownictwem MON i MEN.

– Wszystkie służby pracują w podwyższonej gotowości. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i stosowanie się do komunikatów, a w razie podejrzenia zagrożenia należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 – powiedziała Teresa Kubas-Hul.

Rzecznik prasowy wojewody Bartosz Gubernat poinformował, że w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz MEN w szkołach wdrażane są działania prewencyjne – m.in. ćwiczenia ewakuacyjne i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wystartowało letnie połączenie lotnicze z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Rejsy będą się odbywały 2 razy w tygodniu.

Podkarpacie

Koronawirus. Więcej wyzdrowień, niż zakażeń na Podkarpaciu [17.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Kolejne 20 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Burze i silny deszcz na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o możliwych burzach na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu, 6 osób wyzdrowiało [15.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 979 osób.
 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 12 osób zachorowało, 15 wyzdrowiało

PODKARPACIE. 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś w województwie podkarpackim. Kolejne 15 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Dzieci rodzin poszkodowanych przesz powódź pojadą na kolonię

PODKARPACIE. 36 dzieci z rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi z terenu województwa podkarpackiego wyjedzie na kolonię do Wisły (woj. śląskie).

Podkarpacie

Kolejne odcinki Via Carpatia na Podkarpaciu w realizacji

PODKARPACIE. Jest umowa na budowę S19 Rzeszów Południe – Babica. Rozpoczęto również budowę odcinka S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus. 62 nowe zakażenia na Podkarpaciu. 12 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Dziś zanotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń na Podkarpaciu.

Reklama