Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

Dodano: 10.09.2025 r. / Redakcja

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie

PODKARPACIE. W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony wojewoda Teresa Kubas-Hul zwołała dziś rano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

W nocy z wtorku na środę (9/10 września) polską przestrzeń powietrzną naruszyły rosyjskie drony. „Wszystkie obiekty zostały skutecznie zneutralizowane przez wojsko poza terenem województwa podkarpackiego. Na Podkarpaciu nie odnotowano żadnych incydentów ani zagrożeń dla mieszkańców” – poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Przez pewien czas wstrzymany był ruch na lotnisku Rzeszów–Jasionka, które od godziny 8:00 działa już bez zakłóceń.

Podczas posiedzenia zespołu kryzysowego omówiono bieżącą sytuację i wydano rekomendacje dla służb, m.in. Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska.

Reklama

Na briefingu wojewoda podkreśliła, że sytuacja w regionie jest stale monitorowana. Dodała, że pozostaje w bezpośrednim kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Marcinem Kierwińskim, a także z kierownictwem MON i MEN.

– Wszystkie służby pracują w podwyższonej gotowości. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie spokoju i stosowanie się do komunikatów, a w razie podejrzenia zagrożenia należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 – powiedziała Teresa Kubas-Hul.

Rzecznik prasowy wojewody Bartosz Gubernat poinformował, że w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz MEN w szkołach wdrażane są działania prewencyjne – m.in. ćwiczenia ewakuacyjne i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 15 osób wyzdrowiało, 4 nowe przypadki zakażenia. Aktualna sytuacja [19.04.2020]

PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym odnotowano 15 nowych wyzdrowień w województwie podkarpackim. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jest też kolejna ofiara śmiertelna.

Podkarpacie

Koronawirus. 4 kolejne przypadki, w tym dziecko. Aktualna sytuacja [18.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 4 nowe, potwierdzone badaniami przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, a wśród nich jedno dziecko. Łącznie dzisiaj potwierdzono 8 nowych przypadków.

Podkarpacie

Spłonęło 50 hektarów lasu. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

PODKARPACIE. Przez całą noc strażacy gasili pożar lasu koło Stalowej Woli. Akcję z powietrza nadzorowały drony.

Podkarpacie

Koronawirus. 255 przypadków zakażenia na Podkarpaciu. Dziś 4 nowe

PODKARPACIE. 4 nowe przypadkia zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu - poinformował Podkarpacki Inspektor Sanitarny.

Podkarpacie

Koronawirus. 5 nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 5 nowych osobach zakażonych koronawirusem SARS-CoV2.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim [16.04.2020r.]

PODKARPACIE. Mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Poinformowano również o kolejnej ofierze śmiertelnej.

Podkarpacie

Koronawirus. 2 nowe osoby zakażone na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował w najnowszym komunikacie o 2 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Akcja grupy SPEED. Zatrzymano pijanego kierowcę, który pędził 131 km/h w terenie zabudowanym

2 promile alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km/h.

Reklama