Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Koronawirus. 1 nowy zakażony, 8 wyzdrowień na Podkarpaciu [stan na 12.04.2020 r.]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
W dniu dzisiejszym w województwie podkarpackim zanotowano tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi. Jednocześnie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 8 osobach, które wyzdrowiały, w tym dwoje dzieci.

Nowy potwierdzony przypadek to mężczyzna  w sile wieku z Rzeszowa przebywający w izolacji. Osoby które wyzdrowiały to:  starsza kobieta z Tarnobrzegu, starsza kobieta i mężczyzna z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z Przemyśla, którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie oraz kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz dwoje dzieci – wszyscy z powiatu tarnobrzeskiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1536 osób, a  13 163  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest  152  osób.

Do tej pory w laboratorium WSSE wykonano 4707 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 221 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  22 osoby wyzdrowiało, 11 zmarło.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dachowanie samochodu z 5 osobami. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Pięciu mężczyzn ucierpiało w wypadku, do którego doszło w miejscowości Jabłonica Ruska w powiecie brzozowskim. Najbardziej poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Rzeszowie. Jego stan jest ciężki.

Podkarpacie

Polregio zawiesza kilka pociągów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W okresie wakacyjnym nastąpi czasowe zawieszenie kursowania kilku pociągów Polregio S.A. na trasach regionu. Powód: brak maszynistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Hoszowie. Auto porwała woda, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Hoszowie. Osobowe mitsubishi zostało porwane przez silny nurt potoku. Niestety, 71-letni kierowca pojazdu nie zdołał się uratować.

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej. Nie żyje 27-latek

PODKARPACIE. 27-letni kierowca nissana zjechał z drogi, uderzył w skarpę, a pojazd przewrócił się na bok. Pomimo reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć.

Podkarpacie

Nie żyje 45-latek raniony nożem. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny

PRUCHNIK. Policjanci z jarosławskiej komendy i komisariatu z Pruchnika, pracują nad ustaleniem okoliczności śmierci 45-latka. Mężczyzna został raniony nożem. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Podkarpacie

W środę upały i burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z upałami i burzami z gradem i silnym wiatrem na Podkarpaciu.

Reklama