Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Koronawirus. 2 nowe przypadki na Podkarpaciu, jeden z powiatu rzeszowskiego [19.03.2020]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego po godz. 12:00 poinformował o kolejnych dwóch osobach zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu.

Dwa nowe przypadki to starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej oraz kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana. Obie miały styczność z Covid-19.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4291 osób,  a 2985  poddane jest  kwarantannie.  Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testy.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

W Polsce w sumie mamy już 305 przypadków zakazeń ( w tym 5 osób zmarło).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 60 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Uwaga! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W środę, 8 czerwca 2022 r. na terenie całego województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Podkarpacie

Wypadek motoszybowca w Górkach. Jedna osoba nie żyje

PODKARPACIE. W Górkach rozbił się motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie. Jeden z nich, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Drugi poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Tragedia nad wodą. 45-latek poślizgnął się i wpadł do rzeki. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 22:00 w Straszęcinie w powiecie dębickim.

Podkarpacie

Osiem ofert w przetargu na realizację kolejnego odcinka S19

PODKARPACIE. Chodzi o projekt i budowę ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Domaradz - Iskrzynia. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 88 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarła 1 osoba.  

Podkarpacie

Nietrzeźwy kierowca pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h

PODKARPCIE. 22-letni kierowca toyoty, jechał 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Znamy laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022

​RZESZÓW. Wręczenie nagród 22 edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyło się 26 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Reklama