Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

Dodano: 17.02.2020 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Aktualnie na Podkarpaciu u żadnej z badanych osób nie stwierdzono wystąpienia koronawirusa. Trwają badania jednego pacjenta, zaś 14 pozostaje pod nadzorem.

Od 24 stycznia na terenie województwa podkarpackiego nadzór epidemiologiczny - w związku z koronawirusem - obejmował 20 osób, które w ostatnim czasie przebywały w Chinach lub miały do czynienia z osobami powracającymi z tego kraju.

Każda z ww. osób była poddana weryfikacji i została objęta dwutygodniowym nadzorem. Aktualnie jedynie jeden pacjent przebywa na obserwacji w szpitalu, a personel czeka na wyniki badań.

„Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób. Wszystkie są zdrowe. Zapobiegawczo jedna osoba przebywa na obserwacji w szpitalu, badania są w toku” – informuje dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wiemy również, że aktualnie na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem 2019 –nCoV.
Reklama
Łącznie na całym świecie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 14 lutego 2020 r. odnotowano 64 544 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 1 383 zgony (2,1%). 17 przypadków zakażeń dotyczyło personelu medycznego. Z 1 383 zgonów, 1 380  pochodziło z Chin. Jeden zgon zgłoszono w Hongkongu (Specjalny Region Administracyjny), jeden na Filipinach oraz jeden w Japonii.

Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Badania RTG klatki piersiowej wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Zgodnie z danymi WHO z dnia 12 lutego 2020,  u 18 % potwierdzonych przypadków wystąpiła ciężka postać choroby. Wszystkie przypadki pochodziły z obszaru Chin. Wirus przenosi się drogą kropelkową.

Źródło: Państwowa Inspekcja Sanitarna
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu padł kolejny rekord zakażeń. W Rzeszowie 56 nowych przypadków [13.10.2020]

PODKARPACIE. 391 zakażeń, 82 wyzdrowienia, 7 zgonów - najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. - Bez wolontariuszy Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 8 ofiar śmiertelnych i 334 nowe zakażenia [12.10.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Podkapracki Państwowy Inspektor Sanitarny, dziś w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 35 osób. Zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK19 w Katach. Nie żyje 66-letni kierowca osobówki

PODKARPACIE. 66-letni kierowca osobowego nissana zginął w zderzenie z ciężarówką na DK19 w Katach. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Koronawirus. 315 nowych przypadków na Podkarpaciu [11.10.2020]

PODKARPACIE. Wyzdrowiało kolejne 94 osoby. Zmarło 4 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie fiata z audi. Nie żyje 68-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Stalowej Woli. W wyniku zderzeniu fiata z audi, śmierć poniósł 67-letni kierujący fiatem. Do szpitala trafił także kierowca audi.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 347 zakażeń, 66 wyzdrowień, 3 zgony [10.10.2020]

PODKARPACIE.  „Mamy 5 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje Ministerstwo Zdrowia. W województwie podkarpackim odnotowano dziś drugą najwyższą dobową liczbę zakażeń od początku pandemii.

Podkarpacie

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Oddziału Celnego w Przemyślu

PODKARPACIE. 6 października w podprzemyskich Krównikach wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu.

Reklama