Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

Dodano: 05.08.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 32 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano w powiecie jarosławskim - 12 osób (sześć kobiet i sześciu mężczyzn). W powiecie lubaczowskim koronawirusa potwierdzono u 6 osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn). Po 3 nowe przypadki odnotowano w powiecie przemyskim oraz w Rzeszowie, a po jednym nowym przypadku w powiatach: jasielskim, kolbuszowskim, krośnieński, łańcuckim, rozpczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i w Przemyślu.

Kolejne 6 osób które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.
Reklama
W dzisiejszym komunikacie, potwierdzono również kolejną ofiarę śmiertelną z naszego województwa. 2 sierpnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim (mieszkanka powiatu lubaczowskiego).

Do tej pory na Podkarpaciu w laboratoriach WSSE i pozostałych przebadano ogółem 57 916 prób. Aktualnie pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby. 106 osób zakażonych jest hospitalizowanych.

Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

W Rzeszowie potwierdzono dziś 3 nowe przypadki zakażenia. Łączna liczba zakażonych w naszym mieście to 69 osób, z czego 49 wyzdrowiało, a 2 zmarły.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 941 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Wyzdrowiało 667 osób.  Zmarło 10 osób – 8 z nich miało choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, blisko 50 zgonów [12.01.2022]

PODKARPACIE. Ponad 900 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 48 zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 620 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [11.01.2022]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono 627 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 8 osób. 

Podkarpacie

Potrącenie 18-letniej pieszej w Łańcucie

ŁAŃCUT. 18-letnia mieszkanka gminy Markowa został potrącona przez samochód osobowy. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [10.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 349 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 523 osoby. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.
Nowe zakażenia wg powiatów:

Podkarpacie

Pożar mieszkania w Przemyślu. Ewakuowano 15 osób

PRZEMYŚL. W kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu, doszło do pożaru. Konieczna była ewakuacja kilkunastu mieszkańców budynku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 62-letniego mężczyzny

PODKARPACIE. 62-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem mondeo. Niestety, pomimo reanimacji pieszy zmarł na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2022]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 561 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 557 osób wyzdrowiało. Zmarły 4 osoby.

Reklama