Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

Dodano: 05.08.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 32 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano w powiecie jarosławskim - 12 osób (sześć kobiet i sześciu mężczyzn). W powiecie lubaczowskim koronawirusa potwierdzono u 6 osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn). Po 3 nowe przypadki odnotowano w powiecie przemyskim oraz w Rzeszowie, a po jednym nowym przypadku w powiatach: jasielskim, kolbuszowskim, krośnieński, łańcuckim, rozpczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i w Przemyślu.

Kolejne 6 osób które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.
Reklama
W dzisiejszym komunikacie, potwierdzono również kolejną ofiarę śmiertelną z naszego województwa. 2 sierpnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim (mieszkanka powiatu lubaczowskiego).

Do tej pory na Podkarpaciu w laboratoriach WSSE i pozostałych przebadano ogółem 57 916 prób. Aktualnie pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby. 106 osób zakażonych jest hospitalizowanych.

Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

W Rzeszowie potwierdzono dziś 3 nowe przypadki zakażenia. Łączna liczba zakażonych w naszym mieście to 69 osób, z czego 49 wyzdrowiało, a 2 zmarły.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowe miasto na mapie Podkarpacia

PODKARPACIE. Od 1 stycznia 2021 r. 10 miejscowości w Polsce zyska status miasta. Jedną z nich będzie leżące na Pogórzu Dynowskim Dubiecko.

Podkarpacie

Kolejna inwestycja drogowa na Podkarpaciu oddana do użytku

PODKARPACIE. Dziś oficjalnie otwarto obwodnicę Dynowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 280 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 19 osób [30.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 19 osób.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Ostrowie. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystkę

PODKARPACIE. Wczoraj w Ostrowie kierowca samochodu ciężarowego potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta zmarła w szpitalu.  

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.12.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano najniższą dobową liczbę zakażeń w skali kraju.

Podkarpacie

Policja na siłowni w Dębicy. 16 osób złamało obostrzenia

PODKARPACIE. Podczas kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy, okazało się, że na jednej z siłowni, pomimo obowiązujących obostrzeń, ćwiczyło kilkanaście osób. Do sądu zostaną skierowane wnioski o ich ukaranie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 70 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zero zgonów [28.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 76 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Bliznem. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bliznem. W zderzeniu hondy ze skodą zginęły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala.

Reklama