Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 32 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano w powiecie jarosławskim - 12 osób (sześć kobiet i sześciu mężczyzn). W powiecie lubaczowskim koronawirusa potwierdzono u 6 osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn). Po 3 nowe przypadki odnotowano w powiecie przemyskim oraz w Rzeszowie, a po jednym nowym przypadku w powiatach: jasielskim, kolbuszowskim, krośnieński, łańcuckim, rozpczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i w Przemyślu.

Kolejne 6 osób które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.
Reklama
W dzisiejszym komunikacie, potwierdzono również kolejną ofiarę śmiertelną z naszego województwa. 2 sierpnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim (mieszkanka powiatu lubaczowskiego).

Do tej pory na Podkarpaciu w laboratoriach WSSE i pozostałych przebadano ogółem 57 916 prób. Aktualnie pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby. 106 osób zakażonych jest hospitalizowanych.

Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

W Rzeszowie potwierdzono dziś 3 nowe przypadki zakażenia. Łączna liczba zakażonych w naszym mieście to 69 osób, z czego 49 wyzdrowiało, a 2 zmarły.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

1 mln zł dla powodzian na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Fundacja PGE przekazała spora sumę na pomoc dla mieszkańców województwa podkarpackiego poszkodowanych przez powódź.

Podkarpacie

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 10 osób wyzdrowiało. Tylko 2 nowe przypadki [30.06.2020]

PODKARPACIE. 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 10 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. 2350 odbiorców bez prądu

PODKARPACIE. Przez województwo przeszedł front burzowy, który wyrządził liczne szkody w kilku powiatach.

Podkarpacie

GDDKiA: Wszystkie drogi krajowe na Podkarpaciu są przejezdne

PODKARPACIE. Lokalnie występują utrudnienia w ruchu pieszym.

Podkarpacie

Podkarpacka Inspekcja Transportu Drogowego ma cztery nowe radiowozy

PODKARPACIE. Cztery furgony wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny trafiły do podkarpackiej ITD. Wartość radiowozów to 1,7 mln zł

Podkarpacie

Sejmik Województwa zajmie się pomocą dla poszkodowanych

PODKARPACIE. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa po ulewnych deszczach na Podkarpaciu. Sejmik Województwa ma przygotować w poniedziałek rozwiązania dla ofiar żywiołu.

Podkarpacie

Alert RCB dla Podkarpacia. Ulewny deszcz, burze i wiatr w porywach do 110 km/h

PODKARPACIE. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS’y z ostrzeżeniem do mieszkańców Podkarpacia.

Reklama