Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Koronawirus. 32 nowe przypadki na Podkarpaciu. Wyzdrowiało 6 osób, 1 zmarła [5.08.2020]

Dodano: 05.08.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 32 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 6 osób wyzdrowiało. Zmarła 93-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu odnotowano w powiecie jarosławskim - 12 osób (sześć kobiet i sześciu mężczyzn). W powiecie lubaczowskim koronawirusa potwierdzono u 6 osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn). Po 3 nowe przypadki odnotowano w powiecie przemyskim oraz w Rzeszowie, a po jednym nowym przypadku w powiatach: jasielskim, kolbuszowskim, krośnieński, łańcuckim, rozpczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i w Przemyślu.

Kolejne 6 osób które wyzdrowiały to: 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego i 2 mieszkańców powiatu przeworskiego.
Reklama
W dzisiejszym komunikacie, potwierdzono również kolejną ofiarę śmiertelną z naszego województwa. 2 sierpnia br. zmarła pacjentka w Szpitalu Zakaźnym w Tomaszowie Lubelskim (mieszkanka powiatu lubaczowskiego).

Do tej pory na Podkarpaciu w laboratoriach WSSE i pozostałych przebadano ogółem 57 916 prób. Aktualnie pod nadzorem pozostaje 36 osób, 2413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 473 osoby. 106 osób zakażonych jest hospitalizowanych.

Łącznie w naszym województwie potwierdzono 1467 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 825 osób wyzdrowiało, 63 zmarły.

W Rzeszowie potwierdzono dziś 3 nowe przypadki zakażenia. Łączna liczba zakażonych w naszym mieście to 69 osób, z czego 49 wyzdrowiało, a 2 zmarły.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Zginął 83-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w miejscowości Wola Wielka.

Podkarpacie

W weekend wzmożony ruch pojazdów wojskowych na trasie Rzeszów - Nowa Dęba

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę (22 na 23 października br.) z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie wyruszy kolumna pojazdów wojskowych. 

Podkarpacie

Zamówił kilka ton cukru, stracił kilka tysięcy złotych

PODKARPACIE. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego padł ofiarą oszusta.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Gwoźnicy Górnej zginął 81-letni motorowerzysta, z kolei w Czudcu renault śmiertelnie potrąciło 64-letnią pieszą.

Podkarpacie

Wypadek w Samoklęskach. Traktor rozpadł się na dwie części, 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci kontrolowali pieszych. Ujawnili 250 wykroczeń

PODKARPACIE. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to najczęstsze wykroczenie jakiego dopuszczali się piesi podczas wczorajszych działań podkarpackiej policji pod hasłem „Widoczny pieszy”.

Podkarpacie

34-latka miała blisko 4 promile. Wiozła autem trzy osoby, w tym dwoje dzieci

PODKARPACIE. 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z seatem na DK9 w Chmielowie. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12:00.

Reklama