Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Koronawirus. Aktualna sytuacja w województwie podkarpackim [16.04.2020r.]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W komunikacie z godz. 17:00 w województwie podkarpackim potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia. Poinformowano również o kolejnej ofierze śmiertelnej.

Nowy potwierdzony przypadek to mężczyzna w sile wieku z terenu powiatu krośnieńskiego (hospitalizowany). Z kolei wczoraj w szpitalu w Jarosławiu zmarła 50-letnia pacjentka zakażona kornnawirusem.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 275 osób, a 9 666 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej 91. Aktualnie hospitalizowanych jest 160 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 5496 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 246 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało.

Odnotowano 15 zgonów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Był poszukiwany listem gończym. Wpadł podczas policyjnego patrolu

ROPCZYCE. Policjant z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zatrzymał 27-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z pomocy społecznej?

PODKARPACIE. Systematycznie maleje liczba osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

Podkarpacie

Wypadki przy pracy. Wzrosła liczba zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

PODKARPACIE. Wskaźnik wypadkowości w okresie styczeń-wrzesień w Polsce wyniósł 3,91.

Podkarpacie

Ukradł pluszaki z automatu. Chciał nimi obdarować swoją dziewczynę

KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ukradł maskotki z automatu do sprzedaży zabawek.

Podkarpacie

Pożar hali produkcyjnej. Droga relacji Jarosław-Sieniawa zablokowana

PODKARPACIE. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, droga wojewódzka nr 870 jest zablokowana.

Podkarpacie

Coraz bliżej realizacji kolejnego odcinka S19. Jest zgoda wojewody

PODKARPACIE. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie skody z dostawczym renault. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PODKARPACIE. W wyniku zderzenia skody z dostawczym renaultem, do szpitala zostały przetransportowane trzy osoby.

Podkarpacie

Spada na Podkarpaciu liczba lekarzy. Zgoła inaczej przedstawia się sytuacja pielęgniarek

PODKARPACIE. W Polsce na 10 tys. mieszkańców przypadało 23 lekarzy

Reklama