Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Koronawirus. Od 4 maja mniej ograniczeń

Dodano: 29.04.2020 r.

fot. Joanna Bród / Archiwum RESinet.pl
fot. Joanna Bród / Archiwum RESinet.pl
KRAJ/PODKARPACIE. Otwarte galerie handlowe, czynne hotele i obiekty noclegowe, żłobki i przedszkola – to część II etapu znoszenia ograniczeń, które zaczną obowiązywać tuż po majówce.

Rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń, nałożonych w związku z pandemią koronawirusa. Od 4 maja otwarte zostaną centra handlowe oraz hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami). Uruchomiona zostanie rehabilitacja, a pracujący rodzice będą mogli posłać dzieci do żłobków i przedszkoli. Zaczną także działać niektóre instytucje kultury. Oczywiście nadal obywatele będę musieli stosować się do reguł sanitarnych, a część ograniczeń będzie zdejmowane pod kontrolą sanepidu.

W galeriach handlowych liczba klientów, którzy mogą przebywać jednocześnie w sklepie będzie ograniczona do jednej osoby na 15m2 powierzchni sklepowej (z wyłączeniem korytarzy). Przestrzeń rekreacyjna oraz strefy food court nadal będą zamknięte.

Od 4 maja ponownie zaczną również działać hotele i obiekty noclegowe, z zachowaniem ograniczeń działalności restauracji hotelowych oraz przestrzeni rekreacyjnej (siłownie, sale pobytu, baseny).
Reklama
Działalność lecznicza również zostanie przywrócona. Osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły korzystać z rehabilitacji, w wyłączeniem salonów masaży, które nadal pozostaną zamknięte.

Stopniowo będą otwierane również instytucje kultury. Od 4 maja czynne będą biblioteki, muzea i galerie sztuki. Konkretne placówki będą otwierane w różnych terminach, w zależności od decyzji sanepidu.

Od 6 maja wznowiona zostanie działalność żłobków i przedszkoli, a placówki te będą mogły funkcjonować przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak zapowiedział premier, kolejne etapy znoszenia obostrzeń mają być realizowane w odstępach 2-tygodniowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Grupa SPEED w akcji. 19-latek pędził prawie 200 km/h tarnobrzeską Wisłostradą

TARNOBRZEG. 5 tys. zł i 15 punktów karnych – takim mandatem ukarany został 19-letni kierowca bmw, który pędził przez Tarnobrzeg z prędkością blisko 200 km/h. Jak tłumaczył policjantom, spieszył się na sprawdzian...

Podkarpacie

Ostrzeżenie meteorologiczne: w czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego, w związku z prognozowanymi burzami.

Podkarpacie

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

PODKARPACIE. Dziś rano odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

Podkarpacie

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Reklama