Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Koronawirus. Dwa nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W Polsce u kolejnych siedmiu osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwie z nich są z Podkarpacia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu nowych przypadkach osób zakażonych koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród zakażonych są kolejne dwie osoby z Podkarpacia. Chodzi o dwie kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego (są w stanie dobrym, przebywały do tej pory w kwarantannie).

Pozostałe osoby to: jedna z w woj. lubelskiego (Lublin), jedna osoba z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 3 osoby z woj. łódzkiego (Łódź).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób,  dla 267  osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano już 157 testów. Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem.

W Polsce jest to 58 przypadków z wynikiem pozytywnym i  jedna osoba zmarła.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar mieszkania w Przemyślu. Ewakuowano 15 osób

PRZEMYŚL. W kamienicy przy ul. Smolki w Przemyślu, doszło do pożaru. Konieczna była ewakuacja kilkunastu mieszkańców budynku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 62-letniego mężczyzny

PODKARPACIE. 62-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego fordem mondeo. Niestety, pomimo reanimacji pieszy zmarł na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [7.01.2022]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 561 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 557 osób wyzdrowiało. Zmarły 4 osoby.

Podkarpacie

Rowerzysta z Tarnobrzega ukarany mandatem w wysokości 2500 zł

PODKARACIE. Wysoką cenę za jazdę pod wpływem alkoholu zapłaci 63-letni rowerzysta z Tarnobrzega. Mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Podkarpacie

Ponad 680 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 24 osoby [5.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 681 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kolejne 196 osób wyzdrowiało. Zmarło 24 osoby - 21 nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 560 zakażeń, 10 zgonów [4.01.2022]

PODKARPACIE.Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 565 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 191 osób wyzdrowiało. Zmarło 10 osób.

Podkarpacie

Pracownicy ZUS pomogą w składaniu wniosków o RKO i 500 plus

PODKARPACIE. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w naszym regionie.

Reklama