Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

Koronawirus. Kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Kolejna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. „Z przykrością potwierdzam zgon pacjentki, która przebywała w szpitalu w Łańcucie.” – poinformowała w najnowszym komunikacie Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego. To już drugi przypadek śmiertelny na Podkarpaciu. 15 marca, również w łańcuckim szpitalu, zmarł 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Szpital w Łańcucie opublikował oficjalny komunikat w związku ze śmiercia pacjentki:

"27 letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą." 
Reklama
Jednocześnie wojewoda potwierdziła 18 przypadek zachorowania w naszym województwie. To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472  są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48  osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Reklama