Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Koronawirus. Mała liczba zakażeń w kraju i na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. „Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. To najniższa dzienna liczba nowych przypadków od 8 miesięcy.

W województwie podkarpackim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najniższa dobowa liczba zakażeń notowana od 15 września 2020 r. – wówczas potwierdzono 20 nowych przypadków. Wyzdrowiało kolejne 48 osób.

W dzisiejszym raporcie nie odnotowano żadnych zgonów na Podkarpaciu.

2076 osób objętych jest kwarantanną. Wykonano 1755 testów, w tym 14 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa podkarpackiego, dla pacjentów chorych na Covid-19 dostępnych jest aktualnie 1075 łóżek, z których 320 jest zajęte. Ze 110 dostępnych respiratorów, 38 jest obecnie zajęte.
Reklama
Zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 1
dębicki 1
jarosławski 1
jasielski 0
kolbuszowski 0
krośnieński 0
leżajski 0
lubaczowski 0
łańcucki 1
mielecki 3
niżański 0
przemyski 1
przeworski 0
ropczycko-sędziszowski 0
rzeszowski 1
sanocki 0
stalowowolski 0
strzyżowski 0
tarnobrzeski 0
leski 0
Krosno 0
Przemyśl 1
Rzeszów 0
Tarnobrzeg 0


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W święta więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. 14 nowych przystanków i szybka kolej na lotnisko w Jasionce

PODKARPACIE. Postępują prace PKP Polskich Linii kolejowych S.A. przy realizacji inwestycji w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Babicy. Ciężarówka potrąciła pieszego

PODKARPACIE. Dziś w nocy w Babicy, kierowca ciężarowej scani potrącił mężczyznę. Niestety życia pieszego nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Przemyślu powstanie dodatkowy przystanek, w Medyce nowy peron, a w Żurawicy przejście podziemne.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Małówce. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 42-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Małówka w powiecie strzyżowskim. Zderzyły się tam ford transit i toyota auris.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Największe ogólnopolskie bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" już za nami

W bezpłatnych zajęciach 12. już edycji wydarzenia wzięło udział ponad 35 000 osób.

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na Podkarpaciu: ponad 35 tys. kontroli, 62 zatrzymania

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 62 kierujących, którzy wsiedli za kółko, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy weekend". W ciągu trzech dni skontrolowano ponad 35 tys. kierowców.

Reklama