Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Koronawirus. Mała liczba zakażeń w kraju i na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. „Mamy 559 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. To najniższa dzienna liczba nowych przypadków od 8 miesięcy.

W województwie podkarpackim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najniższa dobowa liczba zakażeń notowana od 15 września 2020 r. – wówczas potwierdzono 20 nowych przypadków. Wyzdrowiało kolejne 48 osób.

W dzisiejszym raporcie nie odnotowano żadnych zgonów na Podkarpaciu.

2076 osób objętych jest kwarantanną. Wykonano 1755 testów, w tym 14 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa podkarpackiego, dla pacjentów chorych na Covid-19 dostępnych jest aktualnie 1075 łóżek, z których 320 jest zajęte. Ze 110 dostępnych respiratorów, 38 jest obecnie zajęte.
Reklama
Zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 1
dębicki 1
jarosławski 1
jasielski 0
kolbuszowski 0
krośnieński 0
leżajski 0
lubaczowski 0
łańcucki 1
mielecki 3
niżański 0
przemyski 1
przeworski 0
ropczycko-sędziszowski 0
rzeszowski 1
sanocki 0
stalowowolski 0
strzyżowski 0
tarnobrzeski 0
leski 0
Krosno 0
Przemyśl 1
Rzeszów 0
Tarnobrzeg 0


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Widełce auto uderzyło w drzewo. Poszkodowanym pomagała policjantka z Rzeszowa przed służbą

PODKARPACIE. Autem podróżowało małżeństwo powiatu tarnobrzeskiego. Mężczyzna i kobieta trafili do szpitala.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na drogach Podkarpacia. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Okoliczności obu tych wypadków wyjasniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia,  Ministerstwa Zdrowia potwierdziło 1257 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 11 osób.

Podkarpacie

Wjechała w pieszych na chodniku. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą

ŁAŃCUT. 41-letnia mieszkanka Łańcuta wjechała samochodem w pieszych idących chodnikiem. Kobieta najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. W zdarzeniu ucierpiał 14-chłopiec, który trafił do szpitala.

Podkarpacie

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia w województwie podkarpackim odnotowano 1315 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Podkarpacie

Tragiczny weekend nad wodą na Podkarpaciu. Utonęło dwóch mężczyzn

PODKARPACIE. 43-latek i 22-latek to kolejne ofiary letniego wypoczynku nad wodą w naszym regionie.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W piątek termometry pokażą nawet 33 stopnie Celsjusza.

Reklama