Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Koronawirus. Na Podkarpaciu 7 ofiar śmiertelnych i 141 nowych zakażeń [7.10.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce. „Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu potwierdzono 141 nowych przypadków. Wyzdrowiało kolejne 66 osób, zmarło 7 mieszkańców województwa.
 
Najwięcej nowych przypadków na Podkarpaciu odnotowano w powiecie brzozowskim – 28 osób oraz w powiecie mieleckim – 24 osoby. W Rzeszowie przybyło 15 nowych zakażeń.
Pozostałe potwierdzone przypadki to:
 
  • 8 osób – dębicki (1K; 7M)
  • 3 osoby – jarosławski (3M)
  • 2 osoby – jasielski (1K; 1M)
  • 5 osób – kolbuszowski (2K; 3M)
  • 6 osób – krośnieński (3K; 3M)
  • 2 osoby – leski (2M)
  • 4 osoby – leżajski (2K; 2M)
  • 5 osób – lubaczowski (4K; 1M)
  • 3 osoby – łańcucki (2K; 1M)
  • 7 osób – przemyski (4K; 3M)
  • 3 osoby – miasto Przemyśl (1K; 2M)
  • 3 osoby – przeworski (1K; 2M)
  • 4 osoby – ropczycko-sędziszowski (2K; 2M)
  • 6 osób – rzeszowski (3K; 3M)
  • 9 osób – stalowowolski (6K; 3M)
  • 1 osoba – strzyżowski (1M)
  • 2 osoby – miasto Tarnobrzeg (2M)
  • 1 osoba- tarnobrzeski (1M)
 
Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 66 osób.
Reklama

WSSE w Rzeszowie poinformowała o 7 nowych ofiarach śmiertelnych, to: cztery kobiety – z powiatu dębickiego (59 l.), rzeszowskiego (40 l.), sanockiego (87 l.) i z Rzeszowa (91 l.) oraz trzech mężczyzn – z powiatu mieleckiego (50 l.), niżańskiego (85 l.) i z Przemyśla (64 l). Dwie osoby (mężczyzna z powiatu mieleckiego i kobieta z powiatu rzeszowskiego) nie miały chorób współistniejących.

Do tej pory w województwie podkarpackim potwierdzono 4 912 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 3 157 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji, zmarło 162 osoby.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 19 osób, 7 375 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 1 293 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 300 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 30 osób [30.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia opublikowało aktualy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 

Podkarpacie

Obwodnica Łańcuta gotowa w 70 procentach

PODKARPACIE. Inwestycja warta ponad 115 mln zł ma być gotowa we wrześniu br.

Podkarpacie

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów

PODKARPACIE. Od soboty na terenie całego województwa rozpocznie się wiosenna akcja szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 215 zakażeń, 23 zgony [29.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

12-latek ranny podczas prac polowych. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. 12-letni chłopiec, podczas sadzenia ziemniaków, wsadził dłoń do maszyny rolniczej. Ranne dziecko śmigłowcem LPR zostało zabrane do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 200 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 40 osób [28.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 1 maja luzowanie obostrzeń

PODKARPACIE/KRAJ. Od soboty rusza proces stopniowego luzowania obostrzeń w całym kraju. Do końca maja otwarte zostaną galerie handlowe, sklepy budowlane, siłownie, restauracje, a uczniowie wrócą do szkół.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 150 zakażeń, 35 zgonów [27.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 157 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 379 osób.

Reklama