Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Koronawirus. Na Podkarpaciu 7 ofiar śmiertelnych i 141 nowych zakażeń [7.10.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Kolejny rekord dobowej liczby zakażeń w Polsce. „Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – poinformowało dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu potwierdzono 141 nowych przypadków. Wyzdrowiało kolejne 66 osób, zmarło 7 mieszkańców województwa.
 
Najwięcej nowych przypadków na Podkarpaciu odnotowano w powiecie brzozowskim – 28 osób oraz w powiecie mieleckim – 24 osoby. W Rzeszowie przybyło 15 nowych zakażeń.
Pozostałe potwierdzone przypadki to:
 
  • 8 osób – dębicki (1K; 7M)
  • 3 osoby – jarosławski (3M)
  • 2 osoby – jasielski (1K; 1M)
  • 5 osób – kolbuszowski (2K; 3M)
  • 6 osób – krośnieński (3K; 3M)
  • 2 osoby – leski (2M)
  • 4 osoby – leżajski (2K; 2M)
  • 5 osób – lubaczowski (4K; 1M)
  • 3 osoby – łańcucki (2K; 1M)
  • 7 osób – przemyski (4K; 3M)
  • 3 osoby – miasto Przemyśl (1K; 2M)
  • 3 osoby – przeworski (1K; 2M)
  • 4 osoby – ropczycko-sędziszowski (2K; 2M)
  • 6 osób – rzeszowski (3K; 3M)
  • 9 osób – stalowowolski (6K; 3M)
  • 1 osoba – strzyżowski (1M)
  • 2 osoby – miasto Tarnobrzeg (2M)
  • 1 osoba- tarnobrzeski (1M)
 
Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 66 osób.
Reklama

WSSE w Rzeszowie poinformowała o 7 nowych ofiarach śmiertelnych, to: cztery kobiety – z powiatu dębickiego (59 l.), rzeszowskiego (40 l.), sanockiego (87 l.) i z Rzeszowa (91 l.) oraz trzech mężczyzn – z powiatu mieleckiego (50 l.), niżańskiego (85 l.) i z Przemyśla (64 l). Dwie osoby (mężczyzna z powiatu mieleckiego i kobieta z powiatu rzeszowskiego) nie miały chorób współistniejących.

Do tej pory w województwie podkarpackim potwierdzono 4 912 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 3 157 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji, zmarło 162 osoby.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 19 osób, 7 375 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 1 293 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 300 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Tuszymie. Szynobus potrącił pieszego

PODKARPACIE. W Tuszymie w powiecie mieleckim szynobus potrącił pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu. Policja ustala jego tożsamość.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [14.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 308 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 25 ponownych zakażeń. Wyzdrowiało 1481 osób. Nie odnotowano zgonów.  

Podkarpacie

Tragedia w Trześniowie. Zabił 92-latkę i podpalił jej dom, aby zatrzeć ślady

PODKARPACIE. Policjanci z Brzozowa wyjaśnili okoliczności pożaru domu w Trześniowie, w którym zginęła 92-letnia kobieta. Jak się okazało, przyczyną jej śmierci nie był pożar.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [10.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1180 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki z cysterną na DK19 w Iskrzyni. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną nowe przystanki kolejowe

PODKARPACIE. Dodatkowe przystanki powstaną w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 25 zgonów [9.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1208 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

79-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Kilka zastępów straży pożarnych gasiło pożar jednorodzinnego domu w miejscowości Niedźwiada w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W budynku znaleziono zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej właścicielki domu.

Reklama