Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejne 40 osób wyzdrowiało, 17 nowych przypadków [10.09.2020]

Dodano: 10.09.2020 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, 10 września 2020 r. w województwie podkarpackim potwierdzono 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne 40 osób wyzdrowiało.
 
Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w powiecie dębickim (4 osoby). Po dwa przypadki odnotowano w powiatach: leżajskim, lubaczowskim, ropczycko-sędziszowskim  oraz w Rzeszowie. Po jednym przypadku potwierdzono w powiatach: jarosławskim, leskim, mieleckim, rzeszowskim i stalowowolskim.

Kolejne 40 osób, które wyzdrowiały to mieszkańcy 13 powiatów województwa.
 
Aktualna sytuacja na Podkarpaciu
 
- przebadano ogółem 77 186 prób pobranych od mieszkańców województwa
- pod nadzorem pozostaje 12 osób
- 1803 osób poddane jest kwarantannie
- 451 osób przebywa w izolacji
- hospitalizowanych jest 130 osób
- badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2800 przypadków zakażenia
- 2124 osób wyzdrowiało
- 95 osób zakażonych zmarło
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK73. Najkorzystniejsza ofertę złożyła spółka PORR.

Podkarpacie

Zakończyły się remonty dwóch mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończył się remont mostu przez rz. Trzebośnica w m. Ruda Łańcucka w ciągu DK77 i mostu przez rz. Olszanka w m. Olszany w ciągu DK28.

Podkarpacie

Dwie nowe wystawy czasowe w łańcuckim zamku

ŁAŃCUT. Dwie nowe wystawy czasowe można oglądać w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Wystawy znajdują się w Sali Balowej oraz na II piętrze rezydencji. Można je zobaczyć w trakcie zwiedzania ekspozycji.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem w Radymnie. Utonął 37-latek

PODKARPACIE. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został znaleziony martwy przy pomoście nad zalewem ZEK. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.

Podkarpacie

Wypadek podczas Drift Show w Jarosławiu. BMW wjechało w kobietę

JAROSŁAW. Podczas niedzielnej imprezy motoryzacyjnej w Jarosławiu, doszło do wypadku. 38-latek kierujący bmw wjechał w kobietę. 49-latka została przetransportowana do szpitala. Zawody zostały przerwane.

Podkarpacie

Tragedia w Radymnie. 36-latek pobił kobietę, zmarła w szpitalu

PODKARPACIE. 36-letni mężczyzna zaatakował 58-letnią kobietę. Poszkodowana straciła przytomność i trafiła do szpitala. Tam niestety zmarła. Agresor został ujęty przez przechodnia, a następnie trafił w ręce policji.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW: W czwartek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Zagrożenie obowiązuje w czwartek, 31 lipca 2025 r., w godzinach od 12:00 do 21:00.

Podkarpacie

Wypadek na A4 w Łańcucie. Utrudnienia w ruchu

ŁAŃCUT. Do wypadku doszło około godz. 8:40. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Ranna została jedna osoba.

Reklama