Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Koronawirus. Na Podkarpaciu najmniej zakażeń w skali kraju [18.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Województwo podkarpackie uplasowało się na ostatnim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń potwierdzonych w ciągu ostatniej doby.

Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, na Podkarpaciu potwierdzono 168 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.  To najniższy wynik odnotowany od 7 grudnia, kiedy liczba nowych przypadków wyniosła 155.

Zmarło 29 osób, z których 22 miało choroby współistniejące. Łącznie od początku pandemii zmarło już  1672 mieszkańców województwa.

Do tej pory w województwie podkarpackim potwierdzono 56 739 zakażeń.

Liczba łóżek dla pacjentów z Covid-19 na Podkarpaciu to 1958, z czego zajętych jest obecnie 798. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 81 respiratorów.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 4
dębicki 3
jarosławski 13
jasielski 6
kolbuszowski 1
krośnieński 5
leżajski 7
lubaczowski 15
łańcucki 8
mielecki 3
niżański 3
przemyski 9
przeworski 2
ropczycko-sędziszowski 0
rzeszowski 21
sanocki 4
stalowowolski 6
strzyżowski 8
tarnobrzeski 4
leski 1
Krosno 1
Przemyśl 11
Rzeszów 28
Tarnobrzeg 5

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, kiedy wysiadał z samochodu

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Świętoniowa w powiecie przeworskim. Potrącony mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Kierowca peugeota zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Cmolasie w powiecie kolbuszowskim. 33-letni mężczyzna kierujący peugeotem, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Chciał poczuć się jak w grze. Uciekając przed policją, łamał przepisy i uszkodził 2 radiowozy

PODKARPACIE. 30-letniemu kierowcy audi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w 18 powiatach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Alert IMGW. Może być ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia Podkarpacia w związku z prognozowanym oblodzeniem. Alert dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Wypadek w Cmolasie. Ranne trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko

PODKARPACIE. Na drodze powiatowej relacji Cmolas-Mechowiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ranni zostali kierowcy obu pojazdów oraz 5-letnie dziecko.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Sanoku. Nie żyje 85-letni kierowca jaguara

SANOK. W Sanoku doszło do zderzenia trzech pojazdów. W wypadku zginął 85-letni kierowca jaguara. W miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Widełce. 35-latek z powiatu rzeszowskiego zginął na miejscu

PODKARPACIE. 35-letni kierowca volkswagena, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w wiadukt kolejowy. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama