Rzeszów - Poniedziałek, 18.08.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [25.11.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1229 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – najwięcej od 3 kwietnia br. Kolejnych 769 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 38 osób, w tym 34 z nich miały choroby współistniejące.

Powiaty z największą liczbą przypadków to miasto Rzeszów (140), a także powiaty: mielecki (114) i rzeszowski (104).

Pozostałe nowe zakażenia w powiatach:
 
bieszczadzki 9
brzozowski 16
dębicki 83
jarosławski 38
jasielski 59
kolbuszowski 35
krośnieński 56
leżajski 33
lubaczowski 35
łańcucki 62
niżański 56
przemyski 40
przeworski 45
ropczycko-sędziszowski 24
sanocki 21
stalowowolski 65
strzyżowski 40
tarnobrzeski 49
leski 23
Krosno 26
Przemyśl 27
Tarnobrzeg 28

Na kwarantannie przebywa obecnie 25651 osób. Ostatniej doby wykonano 5187 testów, z których 1314 dało wynik pozytywny.
Reklama

W szpitalach województwa podkarpackiego dla pacjentów chorych na COVID-19 dostępnych jest obecnie 1635 łóżek, z których 1376 jest aktualnie zajętych. 141 pacjentów korzysta natomiast z respiratorów. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano zabójcę dwóch osób

PODKARPACIE. Od chwili popełnienia  przestępstwa do momentu zatrzymania upłynęło zaledwie kilkanaście godzin.

Podkarpacie

W wypadku zginął 26-letni rowerzysta. Policja poszukuje świadków

NOWA DĘBA. Wszystkie osoby, które były świadkami tego tragicznego w skutkach wypadku, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Nowej Dębie.

Podkarpacie

Siedem prób wyłudzenia metodą „na wnuczka”

MIELEC. Dotychczas oszustom nie udało się nikogo naciągnąć.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z unijnym dofinansowaniem

RZESZÓW. Budowa drogi na odcinku Lasy Janowskie - Nisko Południe ma kosztować ok. 917 mln zł.

Podkarpacie

Tymczasowy areszt i sąd rodzinny dla sprawców znieważenia grobów

SĘDZISZÓW MŁP. Policjanci ustalili, że młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz.

Podkarpacie

31-latek autorem osobliwych kradzieży. Wynosił ze sklepu ekspresy do kawy

JAROSŁAW. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama