Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [14.01.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Zmarło kolejne 17 osób.

Od początku pandemii w województwie podkarpackim potwierdzono łącznie 63 181 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W dzisiejszym raporcie MZ, odnotowano 17 nowych przypadków śmiertelnych. 13 osób miało choroby współistniejące. Do tej pory zmarło 1994 mieszkańców Podkarpacia.

Województwo Podkarpackie dysponuje 1695 łóżkami covidowymi, z których obecnie zajętych jest 653. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 99 respiratorów z dostępnych  171.

Nowe potwierdzone przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 6
brzozowski 9
dębicki 4
jarosławski 20
jasielski 7
kolbuszowski 3
krośnieński 5
leżajski 7
lubaczowski 14
łańcucki 16
mielecki 15
niżański 4
przemyski 6
przeworski 8
ropczycko-sędziszowski 6
rzeszowski 20
sanocki 5
stalowowolski 16
strzyżowski 8
tarnobrzeski 13
leski 4
Krosno 5
Przemyśl 4
Rzeszów 20
Tarnobrzeg 8
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Akcja strażaków trwa już kilkadziesiąt godzin, utrudnienia w ruchu

KROSNO. Od wczoraj trwa akcja gaszenia pożaru pawilonu sieci Merkury Market w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 31. W szczytowym momencie w działaniach brało udział ponad 270 strażaków. W związku z pożarem część...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstał nowoczesny kompleks penitencjarny dla kobiet

PODKARPACIE. Na obiekt składa się pawilon mieszkalny dla 200 skazanych kobiet oraz hala produkcyjna o powierzchni 800 m kw. umożliwiająca podjęcie pracy przez osadzone tam osoby.

Podkarpacie

Alert IMGW! Upały na Podkarpaciu, nawet 35 stopni Celsjusza

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Grupa SPEED w akcji. Motocyklista pędził ponad 170 km/h w terenie zabudowanym

PODKARPACIE. Trzech motocyklistów zostało ukaranych wysokimi mandatami za szybką jazdę. Jeden z nich pędził aż 179 km/h w terenie zabudowanym.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 300 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły wczoraj nad regionem. Odnotowano 325 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Utonął 59-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 na Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie. Utonął 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na A4. Nie żyje 42-latek z Rzeszowa

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w rejonie zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Mirocin, w powiecie przeworskim. 42-letni motocyklista uderzył w bariery ochronne. Zginął na miejscu.

Reklama