Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [28.09.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 63 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Na choroby współistniejące wraz z Covid-19 zmarła 1 osoba. Kolejne 50 osób wyzdrowiało.

Najwięcej niwych zakażeń potwierdzono w powiatach: stalowowolskim (8 osób) i mieleckim (7 osób) oraz w Rzeszowie (6 osób). Pozstałe zakażenia wg powiatów to: 
 
bieszczadzki 0
brzozowski 3
dębicki 4
jarosławski 1
jasielski 2
kolbuszowski 1
krośnieński 2
leżajski 2
lubaczowski 1
łańcucki 2
niżański 5
przemyski 3
przeworski 0
ropczycko-sędziszowski 0
rzeszowski 5
sanocki 0
strzyżowski 3
tarnobrzeski 2
leski 0
Krosno 0
Przemyśl 2
Tarnobrzeg 4

2486 osób objętych jest kwarantanną. Wykonano 2752 testy, w tym 73 z wynikiem pozytywnym.
Reklama

Pacjenci z potwierdzonym Covid-19, zajmują obecnie 166 łóżek w szpitalach województwa podkarpackiego, z 415 dostępnych. W regionie dostępnych jest 62 respiratory; 14 z nich jest obecnie zajęte.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [18.11.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali na walkę z Covid-19

PODKARPACIE. 76 respiratorów i 83 kardiomonitory trafiło do podkarpackich szpitali. To kolejne wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.

Podkarpacie

11-latek potrącony przez samochód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala w Rzeszowie

PODKARPACIE. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym znów otwarte

PODKARPACIE. Przez blisko 2 tygodnie niektóre szlaki w Bieszczadzkim Parku Narodowym były nieczynne z powodu remontu. Od 16 listopada wszystkie trasy są już dostępne dla turystów.

Podkarpacie

Dostawczakiem uderzył w wiadukt kolejowy

PODKARPACIE. 30-letni kierowca dostawczego Iveco nie zmieścił się pod wiaduktem. Mężczyzna kierował się nawigacją i nie zauważył znaku. 

Podkarpacie

Dwa ogniska koronawirusa na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Sanepid podał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Pobili taksówkarza, bo nie chciał zabrać psa

PODKARPACIE. 41-letni taksówkarz z Krosna został brutalnie pobity przez trzy osoby - dwóch mężczyzn i kobietę. 

Reklama