Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło 21 osób [8.12.2020]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 204 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, z czego 16 miało choroby współistniejące.

Od początku pandemii na Covid-19 na Podkarpaciu zachorowało 53 827 mieszkańców (potwierdzone przypadki). Do tej pory zmarło 1456 mieszkańców województwa.

Podkarpacie dysponuje obecnie 2047 łóżkami „covidowymi”, z czego 958 jest zajętych. Wolne jest 69 respiratorów, ze 184 dostępnych.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w powiatach: ropczycko-sędziszowskim (25 osób) i stalowowolskim (23 osoby) oraz w Rzeszowie (20 osób).

Pozostałe nowe przypadki wg powiatów to:
Reklama
 
bieszczadzki 0
brzozowski 5
dębicki 6
jarosławski 8
jasielski 6
kolbuszowski 4
krośnieński 10
leżajski 4
lubaczowski 3
łańcucki 12
mielecki 5
niżański 6
przemyski 7
przeworski 6
rzeszowski 16
sanocki 4
strzyżowski 4
tarnobrzeski 2
leski 5
Krosno 3
Przemyśl 10
Tarnobrzeg 10


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowy raport zakażeń koronwirusem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1075 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W wyniku Covid-19 zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Wiśniowej. Nie żyje 27-letni motocyklista

PODKARPACIE. Policjanci z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Podkarpacie

Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg

PODKARPACIE. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności groźnego zdarzenia, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Gorliczynie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. MZ potwierdziło1114 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

(Nie) Trzeźwy Weekend na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Policjanci skontrolowali łącznie ponad 14 tys. kierowców. 22 odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje ponad 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły dwie osoby.

Podkarpacie

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

PODKARPACIE. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego.

Reklama