Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [14.05.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Województwo podkarpackie znalazło się na przedostatnim miejscu pod względem liczby nowych przypadków.

Na Podkarpaciu potwierdzono 77 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie rzeszowskim - 10. W dwóch powiatach nie potwierdzono nowych zakażeń - w brzozowskim i kolbuszowskim. Zmarło 8 osób; wszystkie miały choroby współistniejące wraz z Covid-19. Wyzdrowiało kolejne 156 osób.

W kwarantannie przebywa 3203 mieszkańców województwa. Wykonano 2873 testów, w tym 95 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa podkarpackiego, dla pacjentów chorych na Covid-19 dostępnych jest aktualnie 1597 łóżek, z których 589 jest zajęte. Ze 175 dostępnych respiratorów, 86 jest obecnie zajęte.
Reklama
Zakażenia wg powiatów:
 
bieszczadzki 1
brzozowski 0
dębicki 7
jarosławski 4
jasielski 3
kolbuszowski 0
krośnieński 1
leżajski 3
lubaczowski 1
łańcucki 2
mielecki 2
niżański 4
przemyski 1
przeworski 1
ropczycko-sędziszowski 3
rzeszowski 10
sanocki 3
stalowowolski 6
strzyżowski 7
tarnobrzeski 3
leski 3
Krosno 3
Przemyśl 1
Rzeszów 5
Tarnobrzeg 2

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Prace przy budowie ponad 15-kilometrowego odcinka obwodnicy Stalowej Woli i Niska mogą w końcu ruszyć pełną parą. 

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Małopolskim

25-letni kierowca seata zginął wczoraj w wypadku na DK 19.  

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Reklama