Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Od 26 kwietnia 2021 r. na Podkarpaciu i w dziesięciu innych województwach, otwarte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone.

Podczas środowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie obostrzeń w 11 województwach z najniższą średnią dzienną liczbą zakażeń, w tym w województwie podkarpackim.

Od poniedziałku, 26 kwietnia 2021 r. w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne. Minister Zdrowia zapowiedział również częściowy powrót do szkół uczniów klas I – III. Dzieci te przejdą na naukę hybrydową. Pozostałe obostrzenia będą przedłużone.

Luzowanie obostrzeń nie obejmuje pięciu województw, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Coraz śmielej oddajemy krew. Wzrasta liczba krwiodawców na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu wzrosła liczba zarówno krwiodawców, jak i donacji.

Podkarpacie

Kłusownicy z Nowej Dęby polowali na bobry. Później przerabiali je na wędliny

NOWA DĘBA. Śmiercionośne pułapki zastawiał 55–latek. Pomagało mu m.in. dwóch żołnierzy.

Podkarpacie

Po kontrolach, ZUS cofnął 199 osobom z Podkarpacia zasiłki chorobowe

PODKARPACIE. Łącznie na Podkarpaciu zakwestionowano wypłaty zasiłków na prawie 400 tys. zł.

Podkarpacie

Potrącenie dwóch pieszych na pasach. Życia 65-latki nie udało się uratować

USTRZYKI DOLNE. Do zdarzenia z udziałem pieszych doszło wczoraj.

Podkarpacie

Pięć powiatów na Podkarpaciu z ostrzeżeniem przed opadami śniegu

PODKARPACIE. Opady śniegu mogą wystąpić w powiecie bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim.

Podkarpacie

Podkarpackie Pełne Zachwytów. Startuje kampania promująca podkarpacką turystykę

PODKARPACIE. Celem działań promocyjnych jest ukazanie Podkarpacia jako idealnej i niestandardowej destynacji do wypoczynku z rodziną

Podkarpacie

Cztery osoby straciły życie w wypadkach drogowych podczas majówki. Znamy policyjne statystyki

PODKARPACIE. Podczas  akcji "Majowy Weekend 2019" najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano 3 maja.

Podkarpacie

Drugi stopień zagrożenia na Podkarpaciu. Powodem są intensywne opady deszczu

PODKARPACIE. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje od godz. 20:00 dnia 29.04.2019 do godz. 20:00 dnia 30.04.2019.

Reklama